Зробив депутатський запит стосовно поліції до начальника обласного управління. Текст можна подивитися нижче.

Відверто скажу, довго вагався, підбирав слова. І, навіть, коли вже зробив запит, то подумав чи не занадто поспішив. Чи не є в мене просто образа за те, що мене тричі обікрали. Але уже через декілька хвилин зрозумів, що зробив правильно. До мене зателефонував знайомий і повідомив, що вночі з середи на четвер у нього, та ще у декількох чоловік побили стекла в автомобілях. Авто стояли біля будинків, тому що в гаражах люди ставити бояться, крадуть.

Вчора, під час сесії до мене підійшов Олександр Бойко і розповів свою історію. У нього виник конфлікт з громадянином Л. Останній поскаржився до міліції. В результаті виникла кримінальна справа. Її розслідували та передали до суду. На сьогодні Олександр Бойко приходив до суду уже чотири рази, але по суті суд так і не розпочався. Причина проста. На суд не з’являються чи то адвокат потерпілого, чи то прокурор. Втім, на мій погляд, причина тут інша.

Виявляється, що Олександр Бойко виграв суд проти… прокуратури! Саме так. Із самого почату, після отримання підозри, Олександр побачив, що проти нього фальсифікують справу. Міняють текст підозри. Дивним чином зі справи зникають первинні допити свідків тощо. Олександр Бойко повідомив про це прокуратуру, але реакції не було. Тоді Олександр, справжній чоловік і захисник Донецького аеропорту, не здається. Він подає до суду і виграє справу. Суд  ухвалив:

«Зобов’язати Світловодського міжрайонного прокурора Кіровоградської області внести до ЄРДР повідовлення Бойко О. М. від 29.10.2015 р. щодо скоєння працівниками правоохоронного органу – Світловодського ВП Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області кримінального правопорушення…»

Відповіді ні від прокуратури, ні від поліції немає. Своїх не здають?

Отже, я переконаний, що реформа правоохоронних органів потрібна. Щодо поліції, то співробітники цього органу мають самі вирішити ким вони хочуть бути: старими «ментами», чи справжніми «копами».

Вадим Степанець


ТЕКСТ ДЕПУТАТСЬКОГО ЗАПИТУ

Начальнику Головного управління
Національної поліції України
в Кіровоградській області
Кондрашенко Сергію Григоровичу
Степанця Вадима івановича
депутата Світловодської міської ради

 

В місті Світловодську склалася вкрай складна криміногенна ситуація, особливо з крадіжками особистого майна громадян. В місті щодня реєструється велика кількість правопорушень. Крадіжки майна в квартирах, гаражах стали регулярними та набули ознаки епідемії. 

Такий стан справ став можливим в наслідок незадовільної роботи Світловодського відділу поліції.
Розшукова та профілактична робота з боку поліції проводиться вкрай неефективно та незадовільно. Злочинці регулярно скоюють крадіжки в гаражах, квартирах. Поліція замість роботи по попередженню, рекомендує потерпілим встановлювати кращі замки та сигналізацію. Але це не стає на заваді злодіям. Крадіжки здійснюються в одних і тих же гаражах по два, три рази. Замки відкривають, або просто ламають та зрізають двері гаражів.
Розслідування Світловодським відділом НП проводиться незадовільно. Слідчі мають низьку кваліфікацію і не здатні організувати таку роботу. Розслідування крадіжок триває роками та безрезультатно. Навіть резонансні справи, такі як незаконна порізка теплоходу Крим, за низької кваліфікації слідчих, були передані до обласного управління. Втім, це не дало очікуваного результату.
Викликає занепокоєння ставлення поліцейських до виконання своїх обов’язків та їх моральний образ. Є випадки, коли крадіїв, затриманих громадянами на місті злочину, відпускали у відділі поліції. Також є випадки, коли самі поліцейські використовують свою посаду у корисних цілях.
Терпіння жителів міста не безкрайнє.


У зв’язку з цим


ПРОШУ

  1. Негайно розпочати реформування поліції Світловодського відділу поліції.
  2. Підсилити Світловодський відділ поліції кваліфікованими кадрами. 
  3. Очистити відділ поліції від людей, які її дискредитують. 
  4. Переатестацію поліцейських світловодського відділу проводити тільки із врахуванням думки громадськості міста.