Не помилюсься, якщо скажу, що історія з теплоходом «Крим» була ТОП-новиною першої половини цього року.
Нагадаю читачам, що у грудні 2014 року громадські активісти дізналися, що на території Центру військо-патріотичного виховання відбувається порізка теплоходу «Крим» на металобрухт.

На черзі, також, був і теплохід «Метеор». У активістів виникло багато питань щодо законності такої дії. За результатами наполягань громадських активістів були відкриті провадженні щодо «Криму». Крім того, міський голова створив комісію для розслідування законності порізки. До її складу увійшли громадські активісти, працівники виконкому та депутати міської ради.

Результатом роботи комісії став звіт. З його змістом можна ознайомитися тут. Цей підсумковий документ був підписаний усіма членами комісії крім двох. Його не підписав голова комісії Сергій Філоненко та депутат міської ради Леонід Пащенко, який на той момент виконував обов’язки юриста міськвиконкому. Важко сказати, чому вони не поставили підписи. Прямої відповіді на це вони не надають.

Як просувається справа у слідчих відповісти важко. Свого часу тодішній начальник міліції та прокурор передали справу в обласну прокуратуру. Вочевидь, справа про теплохід у слідчого в Кіровограді не вважається важливою та першочерговою.

Отже, на сьогодні маємо. Теплохід «Крим» зник. Гроші, які мали б були виручені за металобрухт, теж зникли на рахунках Комбінату комунальних послуг. Наступила тиша.

Здається, що члени комісії по теплоходу можливо змирилися з таким станом, а можливо припасли це для передвиборчої кампанії, а, можливо, просто літо, жара, дачі…

Я, разом з одним з ініціаторів питання «Криму» Михайлом Касьяновим, відвідав площадку ЦВПО, де ще знаходиться «Метеор». Напередодні до мене дійшли чутки, що, начебто, біля нього крутилися якісь люди.

На березі я побачив сумну картину. Ні, «Метеор» стоїть на місті, а от катер «Меркурій» уже із затопленою кормою. Я попросив прокоментувати цей факт начальника управління освіти Генадія Френкеля.

Він повідомив, що «Меркурій» потребує ремонту в доку, але грошей на це немає. Він регулярно спрямовує запити та пропозиції, з цього приводу, до міського голови. Результат відсутній. Використовувати катер, як і раніше, для навчання дітей в клубі, немає можливості не тільки за станом судна. В місті важко віднайти спеціалістів, які б могли експлуатувати корабель, та навчати дітей.

Як стало відомо, була пропозиція передати катер Державні службі з надзвичайних ситуацій. Вони, начебто, не проти. Але виконавчий комітет з цим не погодився.
Зокрема у мене складається враження, що «Меркурій» спіткає доля «Криму».

Вадим Степанець