Коронавірус COVID-19 розпочав свою агресію в Китаї і уже захопив весь світ. Він уже й у нас. 

Корона

Президент і його молода і не дуже молода команда щось там пояснює, вивозить з епіцентру додому українців, виїзду яких сприяла попередня влада, оголошує карантин, тощо. Але здається, що справжнього плану дій немає, чи він неадекватний. І це тільки центральна влада, а про місцеву взагалі краще мовчати. Ні потрібних ресурсів, ні потрібного досвіду. Медицина, та взагалі в очікуванні реформ чи їх зупинки.

Активні користувачі соціальних мереж займаються своєю справою - лають владу, розказують, що та як робити.

Корона на голові.

Вірус

Він підступний. Його не видно.Перескакує від однієї людини до іншої. Він відомий науці, але раніше так масштабно себе не проявляв. Ліків від нього немає і люди мруть. Найкраще лікування – це обмеження у контактах.

Ми

А ми так не звикли. Ми не звикли, що вірус так швидко розповсюджується, не звикли, що немає ліків, а найбільше, до чого ми не звикли – це до обмеження контактів. І це несе небезпеку.

Село Колінківці Чернівецької області – зараз рекордсмен за коронавірусом. Там виявили більшість нових випадків захворювання на COVID-19. Жителі чотирьох сіл миють вулиці, готують обіди лікарям і поліцейським, а також припинили приховувати, що бували в Європі.

Крім того, з'ясувалося, що голова Колінківців після контакту з жінкою, яка привезла смертельну інфекцію з Італії, вітався з очільниками Чернівецької ОДА та обласного СБУ.

В Україну зі всього світу повертаються тисячі українців. І скільки ще буде таких контактів?

Сьогодні вийшов до магазину. Вулиця незвично пуста, біля маркету невелика черга.

Пам’ятаємо, в Італії за останні сутки 703 смерті. Бережемо себе, бережемо своїх рідних.

Вадим Степанець

P.S. Поки готував публікацію та одному з Телергам каналів прийшло повідомлення: «Мы сегодня выборочно проверяли несколько киевских больниц и семейных терапевтов. Все они сегодня получили руководство по лечению COVID-19. Во внутренних медчатах идут дискуссии об этапах лечения, дозировках, симптомах, мерах безопасности. Врачи супер мобилизованы, осознаны, готовятся. Это Мега позитивно! Все профильные врачи в курсе протоколов. Прорвемся! Должны! Главное побереться».