Сьогодні Світловодськ відвідав голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь

Згідно з інформацією щодо його візиту, голова ОДА мав розібратися із ситуацією в селищі Власівка, яке вирішило перейти з Кіровоградської області в Полтавську та з опаленням в місті.

В першу чергу Андрій Балонь зустрівся з «бунтівними» власівчанами. Голова ОДА відзначив, що область дійсно не приділяла достатньої уваги Світловодську та Власівці. Втім, проблеми зміни територіального устрою країні слід вирішувати в законний спосіб.

Заступники та відповідні керівники з області перевірили окремі об’єкти робіт на теплотрасах міста. При цьому, чудесним образом було вирішене питання опалення будинку за адресою вулиці Павлова, 1. Виявляється, там потрібно було просто відкрити засувку.

Місцева влада очікувала на зустріч з головою ОДА в будинку виконкому, але марно. Можливо, губернатор був інший план на цей день.

Нажаль, Андрій Балонь уже вдруге відвідавши Світловодськ, так і не зустрівся для відвертої бесіди з міською владою, як виконавчою, так і представницькою.

А хотілось би, з огляду на непросту історію стосунків Світловодська та обласної влади. За радянських часів наше місто в області любили. Тому були підстави. Промислові підприємства ВПК та гідроенергетики працювали на повну потугу. Це сприятливо впливало на обласний бюджет.

Але згодом любов почала згасати. Підприємства Світловодська почали зупинятися та поступово зникати. Місто входило в затяжну кризу. Як, на мій хлопський розум, мала б діяти обласна влада? Відповідь однозначна – допомагати місту. Обласний бюджет та обласна влада для того й створена, щоб слідкувати за рівномірним розвитком усіх населених пунктів області. Але так не сталося.

Трете, за кількістю мешканців, місто обласного значення поступово втрачає знакові елементи держаної влади та устрою. Так з якогось моменту місто перестало бути центром виборчого округу. Потім головна регіональна прокуратура переїжджає слідом за центром виборчого округу за 90 км в місто Знам’янку. Далі виїжджають офіси податкової адміністрації, пенсійного фонду.

Особливо боляче для містян стало створення госпітальних округів. Тепер ми Олександрійський округ. Тут взагалі щось мало зрозуміле для простого, пересічного мешканця Світловодська. Ну, добре, не тягнемо ми за новими стандартами на округ, то чому Олександрія, 60 км від нас, а не Кременчук, 25 км? Ми ж робимо все для людей?

Далі. Створили ЦНАПи. Клас! Всі послуги в одній будівлі. Але для міста обласного значення Світловодська ЦНАП якийсь недороблений. Для реєстрації власного авто, або отримання прав на керування авто треба їхати в Олександрію, за 60 км.

Ну, і вишенька на тортик. В новому проекті адміністративно-територіальної реформи Світловодськ тепер буде відноситися до Олександрійського округу (району). І це пропозиція обласної влади.

Про обласні дороги я вже промовчу. Вони закінчуються відразу за Олександрією та Знам’янкою.

То може й праві власівчани?

Вадим Степанець