Від того, що це магічне слово «тепло» ми будемо постійно повторювати, краще та тепліше нам не стане. Це аксіома і вона підтверджується на практиці 

Сьогодні понеділок і уже другий день як прийшла зима. В більшості українських міст мешканці уже строять плани на різдвяні та новорічні свята, в а Світловодську всі думки про тепло.

Дві наради понеділка: ранішня та полуденна. На них головна тема – про тепло в оселях, школах, дитячих садках. Виконуючий обов’язки першої особи міста Юрій Сапянов в своїх спічах випромінює певний стриманий оптимізм щодо збільшення температури теплоносія. Втім, підкреслю – стриманий. Саме розповідь Сапянова про недільний візит пані Довжук з групою фахівців на котельню № 3 і робить цей оптимізм стриманим. А ще стриманим оптимізм роблять соціальні мережі, де ми можемо побачити справжню картину абзацу з опаленням.

Після спілкуванням на засіданні оперативного штабу з керівником СП Московським твердження про оптимізм взагалі під питанням. Судіть самі.

Всі пориви на трасах поки що усунути не встигають. Розриті траси закривати протягом двох тижнів не будуть. Про всяк випадок, а то як знову там порве?

Опалювальний сезон ще не розпочався, але газ уже використаний. То як за нього платити? З тих коштів що проплатили бюджетні установи. Але ж тут утворюється такий собі пердімонокль. Грошики за листопад за відсутність тепла вимагає повернути Бюджетний кодекс. В іншому випадку у керівників будуть непереливки. Пан Московський обіцяє це зробити, але не наприкінці бюджетного року, 26 грудня 2019 року, а наприкінці опалювального сезону. Якщо не використають.

Для гарантованого отримання газу керівник СП пропонує таку собі схемку. Міськрада сплачує борги Добробуту та за вільні приміщення. На зауваження присутніх депутатів щодо того, що ці борги під питанням, пан Московський не зважає.

І тут виникає питання. Ну, добре, міськрада проплатила. А обурені та обдурені світловодці? Не думаю, що побіжать до банку, переганячі один одного. Де тоді візьмуть грошики? Знову вимагатимуть у бюджету наперед, чи будуть гнобити індивідуальників?

Ну, і трохи перчику до страви. Для смаку. Голова ОДА випромінює оптимізм щодо ситуації в Світловодську та стверджує, що у нас все добре і ось-ось розпочнеться навчання в школах. А міністри КМ основною проблемою Світловодська вважають постійні зміни секретаря міськради та відсутність мера міста. А всі проблеми можна вирішити за допомогою… виборів.

Вадим Степанець 

P.S. Про те, хто що курить, навіть писати не буду.