Сьогодні в Світловодську відбулася акція протесту щодо ситуації з відсутністю опалення в місті. Акція розпочалася об 11.00, але , о 9.00, відбулося засідання штабу, який займається проблемою відсутності опалення в місті 

Засідання штабу проводилося під головуванням заступника голови ОДА Сергія Коваленка. Також на засідання були запрошені депутати міської ради. Розширений склад учасників був скликаний з метою з’ясування повноти ситуації, що склалася. Відбулося майже двогодинне, нервове спілкування керівництва штабу та СП з депутатами та громадянами. Основні тези.

Номінація на газ. СП ТОВ «Світловодськпобут» отримав номінацію на 5 (!) років. Що це означає? Як варіант те, що Світловодську і далі будуть нав’язувати в якості єдиного поставщика теплової енергії – СП.

Робота котелень. Котельні працюють в сталому режимі. На котельні №2 були усунуті проблеми з котлами, але старими. Новий котел в строй не введений. Тиск на виході складає 8 атм на вході (обратка) 6. Температура на виході – 40 градусів. Її не піднімають, щоб не порвати труби. На котельні № 3 працює найбільший котел. Вихідні дані по тиску та температурі такі ж.

Ремонтні роботи. Роботи на трасах проводяться силами бригад СП, КремГЕСу та ДСНС області.

Допомога місту. Серій Коваленко завірив, що керівники області знають ситуацію та роблять все необхідне для її виправлення. Місту буде надана технічна допомога та грошова допомога. На сьогодні СП опалювальний сезон не розпочав, том нарахування не будуть проводити.

Зауваження. Якщо так, то за який рахунок буде оплачений газ, який витрачають зараз, та ремонтні роботи? За рахунок, міського бюджету? Обласного? Чи все це увійде в майбутній тариф?

Щодо керівництва СП. Складається враження, що Сергій Московський не знає де і які роботи проводяться. Крім того, він не завжди говорить правду. Так він стверджував, що у дворі за адресою Героїв України 82-90 тепла немає тільки в будинках за № 88, 86, 84. Прийшлося наполягати на зворотному. Сергій Коваленко переконався в моїй правоті особо, побувавши у дворі.

Під час наради проводили аналіз подачі тепла по будинкам та комунальним закладам. Виявляються незрозумілі моменти. Так на вході в деяких будинках температура теплоносія 13 градусів, а на виході з будинку – 26 градусів.

Навчанні в школах. Навчання в школах в повному обсязі може бути відновлене тільки після подачі тепла. Поки що по всім школах це зробити неможливо, тому в окремих приміщеннях будуть навчатися учні випускних 9 та 11 класів.

Стан надзвичайної ситуації техногенного характеру. Як відомо, про це заявила міська комісія з надзвичайного стану та сесія міської ради. Обласна надзвичайна взяла це до відома, моніторить ситуацію та готова надавати допомогу. З усього почутого з цього приводу витікає, що область не надає реальної картини в Кабмін та Президенту.

Акція протесту

Об 11.00 на автостанції відбулася акція протесту. Учасники не задоволені тим, як йдуть роботи з подачі тепла в квартири світловодців. Протестанти перекривали рух та пройшли пішки до КремГЕСу де висловили незадоволення директору Сергію Яременку з приводу дій його сина Олександра Яременка.

Вадим Степанець