Ситуація з початком опалювального сезону в місті досягла критичного рівня. Про неї, на решті, дізналися не тільки в ОДА, а й в Кабінеті Міністрів України

На сторінці кіровоградської ОДА в Facebook з’явилася наступна інформація.

«Початок опалювального сезону 2019/2020 року обговорили на селекторній нараді, серед питань і ситуація у Світловодську

Нараду провів Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Від Кіровоградської області взяли участь т.в.о. голови облдержадміністрації Світлана Лобанова, перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, представники міст обласного значення, керівники підприємств, установ та організацій.

Вже на початку селекторної наради Прем’єр-міністр окреслив наявність проблемних питань в окремих областях, зокрема, і в Кіровоградській. Мова йшла про Світловодськ, де до цього часу не розпочався опалювальний сезон.

Ситуацію прокоментувала т.в.о. голови облдержадміністрації Світлана Лобанова. Коротко охарактеризувавши «історію» виникнення проблемного питання, взаємовідносин міської влади Світловодська із ТОВ «Світловодськпобут» та останні рішення правоохоронних та судових органів стосовно діяльності керівництва міста, вона окреслила шляхи вирішення. За її словами, до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, що при Міністерстві юстиції, було направлено низку звернень. Оперативний розгляд та відміна реєстраційної дії щодо СП ТОВ "Світловодськпобут" в частині зміни складу засновників (учасників) дала б змогу розблокувати питання опалювального сезону у місті і оперативно проводити подальші організаційні заходи. Наразі СП ТОВ "Світловодськпобут" є приватним підприємством.

Цю позицію керівництва ОДА підтвердив секретар міської ради Юрій Сапянов і запевнив, що у разі позитивного рішення комісії Мінюсту, депутатський корпус готовий вжити всіх необхідних заходів для початку опалювального сезону. Зокрема, скасування реєстраційної дії щодо 100–відсотків прав власності приватної особи дозволить міській раді надати гарантії для укладення підприємством договору реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ з НАК „Нафтогаз України”.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив Міністру розвитку громад та територій України Альоні Бабак опрацювати із Міністерством юстиції питання винесення на Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації звернень стосовно ТОВ «Світловодськпобут».

Проблема з опаленням в місті вийшла за межі міста та області тільки в 2019 році. Та вона розпочалася не сьогодні. Загострення її відмічалося давно. Так ще в 2011 році ГО «Муніципальний центр стратегічного планування та маркетингових досліджень » в рамках проекту за підтримки ПРООН дослідив проблему теплопостачання в Світловодську. В результаті дослідження виявилося, що проблема з теплопостачанням в місті загострюється. В рамках проекту була підготовлена Концепція реформування галузі. Нажаль, і тодішня влада, і керівники СП ТОВ «Світловодськпобут» проігнорували і дослідження ГО, і підготовлену Концепцію. Але головне в тому, що була проігнорована проблема. І владою, і керівниками СП.

Перші вдавали, що її не існує, а другі – подалися до суду з індивідуальниками, замість того, щоб спрямувати свої сили на реконструкцію системи опалення та покращення послуги.

Слід відзначити, що проблему не проігнорували громадські активісти. Вони подалися до суду та правоохоронних органів, де прагнули вирішити проблему законним чином. Нажаль, справи в судах та правоохоронних органах рухаються досить не передачувано та довго.

А тим часом проблеми с теплопостачанням в місті тільки загострювалися.

Слід, також, відзначити і те, що влада зробила певний крок у реформі теплопостачання в місті. Попередньою владою біла замовлена та розроблена оптимізована схема теплопостачання, яку затвердили уже депутати цього скликання.

Депутати цього скликання прийняли рішення щодо виходу із складу СП ТОВ «Світловодськпобут» разом із своєю долею – котельнями. Свої подальші кроки виконавча влада пов’язувала тільки з вирішенням справи в судах та в правоохоронних органах. Вона зверталася до них с приводу певних дій керівництва СП по відчуженню власності громади.

Інша ж сторона-співласник діяла по-іншому. Просто переписала все на себе.

Чи є в цій історії винні? Звісно, є. Сподіваюся, що ми про них дізнаємося, про всіх. Але одного з них я з впевненістю можу назвати – це система влади, як склалася в Україні. Система, за якою правоохоронні органи і суди роками розслідують та розглядають, а вірніше, не розслідують та не розглядають справи. І цю систему потрібно міняти.

Отже, про ситуацію Світловодську уже знають в Кабінеті Міністрів України. Що буде далі, глухий кут і подальше, ще більше загострення проблеми, чи позитивні зміни та позитивне її вирішення? Результат залежить не тільки від урядових рішень а й від нас з вами, від нашої наполегливості у вирішенні проблеми.

Вадим Степанець