Сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначають потрійне свято – День захисника України, Покрова Песвятої Богородиці та День українського козацтва

Слід, також, відзначити, що 14 жовтня 1942 року є офіційною датою створення УПА. В цей день в місті Сарни коли польовий командир Сергій Качинський (псевдо «Остап») сформував перший відділ УПА.

Святкування визначних свят в Світловодську розпочалося в п’ятницю біля пам’ятника встановленого в пам’ять полеглим козакам під час Куруківської битви. Під час урочистого заходу присутні представники влади та громади вшанували пам’ять усіх, хто Захищає Україну та тих,хто віддав своє життя за неї.

З нагоди свята Світловодський міський голова Валентин Козярчук вручив сертифікати на одноразову грошову допомогу учасникам бойових дій та учасникам антитерористичної операції на сході країни, а також нагрудні знаки світловодським ветеранам війни.
З традицією, громада міста Світловодська поклала квіти до меморіалу.

Свято Покрова Песвятої Богородиці, яке відзначають 14 жовтня, для українців є не тільки релегійним, я й національним.. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.

В православних церквах міста відбулися урочисті літургії. Для прихожан Свято-Покровського кафедрального собору це свято особливе. Вшанувати Пречисту до храму прийшли православні міста. Святкову літургію звершив настоятель церкви, благочинний Світловодського округу протоієрей Олександр Коваленко. Розділити радісне свято приїхали священики храмів міста, Світловодського та Онуфріївського районів.