Історія з переселенням стоматологічної поліклініки, яка розпочалася вчора, сьогодні отримала продовження

Зранку, коли до поліклініки під’їхали автомобілі, щоб продовжити перевозити майно, їх уже чекав пікет. В ньому взяли участь депутати міської ради Долгій, Шаповал та громадські активісти. Вони завадили вивезенню обладнання та визвали поліцію. Протягом дня місце конфлікту відвідували інші депутати та громадяни міста.

На місце події прибув і головний лікар Юрій Котенко. Автору публікації вдалося поспілкуватися з ним щодо того, що сталося.

Юрій Котенко пояснив, що перемістити стоматологів до головного корпусу лікарні спонукало декілька причин. Опалення приміщення, де знаходяться стоматологи, вимагає все більше коштів. Деякі з кабінетів уже не використовуються. Іншою причиною стали благодійні внески. Було виявлено, що не всі вони обліковуються. Навіть уже був суд з цього приводу. Крім того, Юрій Котенко хоче впорядкувати роботу стоматологів.

Щодо того, чому головний лікар не дочекався кінця роботи депутатської комісії, Юрій Котенко повідомив, що справа з комісією затягується. Можливий був варіант, що секретар ради завітає рішення щодо комісії. Переїзд був погоджений з міським головою та заступником з гуманітарних питань. Саме тому вирішено було не чекати далі.

Щодо приміщень, в які перевозять майно, то Юрій Котенко повідомив, що стоматологів перевезуть тільки у відремонтовані приміщення. Усі відповідні дозвільні служби уже оглянули їх та дали добро.

Представники ветеранських організацій афганців та атовців свою участь пікетуванні пояснили категоричним неприйняттям такого маневру. Вони стверджували, що приміщення в головному корпусі не готові та не пристосовані для робити. Робота стоматологічної техніки буде заважати пацієнтам інших відділень. Крім того, вони впевнені, що інваліди, які пересуваються на візках не зможуть піднятися на другий поверх. Ліфт старий та не пристосований. Пандус відсутній.

Заступник головного лікаря з господарської частини Дмитро Дмитришин люб’язно надав можливість автору публікації та голові громадської організації АТОвців Скотнікову оглянути ті самі приміщення.

Готові кабінет головного стоматолога, один кабінет для терапевтів та кабінети для хірургів. В інших завершується ремонт. Також, ми побачили приміщення, де розташують майстерні. Щодо туалету, до якого є нарікання, то Дмитришин завірив, що його обов’язково зроблять.

На цьому ж поверсі знаходиться денний стаціонар для дітей. Він буде відділений від стоматології перегородкою.
Щодо ліфту та пандусу. Пандус існує в прийомному відділенні. Через нього легко можна дістатися до ліфту. Він працюючий та пристосований для перевезення хворих на каталці.

Протягом двох днів спілкування з приводу переїзду неодноразово чув про те, що, начебто, приміщення, яке буде звільниться буде викуплене підприємцем Левом Брагинським. Автор поспілкувався особисто з підприємцем. Лев Брагинський повідомив, що не має навіть такої думки.

Хочу зауважити, що в своїх публікаціях з цього приводу не займаю ту, чи іншу сторону. Пробую викласти тільки побачене та почуте.

Вадим Степанець