Перший тур президентських перегонів на Кіровоградщині минув відносно спокійно, серйозних порушень не зафіксували, хоча в поліції й відзвітували про перевірку понад сотні звернень

В області, як ми повідомляли, найбільше голосували за Володимира Зеленського та Юлію Тимошенко. Чинний президент Петро Порошенко на третьому місці лише в 100-му окрузі, в 101-му, 102-му й 103-му він поступився третьою сходинкою Олегу Ляшку та Юрію Бойку.

«Без купюр» дослідив, як ще розподілялися голоси виборців в області щодо кандидатів, яких називають «технічними» і хто їх представляв.

За даними Центрвиборчкому, за екс-очільника Держфіскальної служби України Романа Насірова в області віддали 48 голосів, 10 з яких – у Кропивницькому.

Роман Насіров підозрюється НАБУ у зловживанні службовими повноваженнями, що призвело до значних втрат бюджету. За версією слідства, голова ДФС України ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у так званій «газовій схемі Онищенка», на загальну суму 2,019 млрд грн. «Прославився» Насіров, коли детективи НАБУ намагалися вручити йому повідомлення про підозру. Тоді головний фіскал країни поїхав на обстеження до «Феофанії», а згодом його звідти транспортували у картатій ковдрі до суду для обрання запобіжного заходу. Відтоді картата ковдра стала мемом, а за час розслідування справи Насіров через суд поновився на посаді.

Як писали центральні ЗМІ, подібні непрохідні кандидати включались до списку претендентів на президентську посаду у тому числі задля отримання у виборчих комісіях лояльних людей.

У кропивницькій ОВК, наприклад, представником Насірова значився Андрій Смутко, котрий на парламентських виборах входив до Кіровоградської районної виборчої комісії від партії «Народний фронт». У Фейсбук-профілі чоловіка вказано, що він працює інструктором-методистом в Льотній академії.

До ОВК 102-го округу від кандидата включено Надію Миколаївну Ракуленко. На місцевих виборах вона входила до Знам’янської міськвиборчої комісії, представляючи «Опоблок».

В ОВК 103-го округу Насірова представляв Леонід Павук. На останніх парламентських виборах він входив до Олександрійської міськвиборчої комісії від партії «Удар», котра на місцеві вибори пішла в об’єднанні з «БПП».

Дружина Леоніда Павука працює у відділі інформаційної діяльності Олександрійської РДА, котру очолює Богдан Куруп, екс-депутат Олександрійської райради, екс-футболіст клубу «Головківка». Президентом клубу є батько голови ОДА Сергія Кузьменка, нардеп від «БПП» Анатолій Кузьменко. До речі, батько голови РДА, Анатолій Куруп, також входить до складу ОВК 103-го округу й представляє президента Петра Порошенка.

За Іллю Киву на Кіровоградщині проголосувало 155 виборців, з яких 36 – у Кропивницькому. Кива є екс-радником міністра Внутрішніх справ України Арсена Авакова й очолює Соціалістичну партію. Він фігурує у низці журналістських розслідувань. Зокрема, у програмі «Схеми» розповідалось про незаконне формування, контрольоване Кивою, що входило у структуру Нацполіції та залучалося на охорону незаконних забудов. Також його учасники брали участь у так званому контрмітингу під Спецантикорупційною прокуратурою, куди активісти з антикорупційних організацій прийшли вимагати відставки очільника САП Назара Холодницького, адже прокуратура закрила так звану справу «рюкзаків Авакова».

В окружних виборчих комісіях представників Киви не було.

За Володимира Петрова, продюсера «Люмпен шоу», котрого називають чорним політтехнологом, в області проголосувало 328 виборців. Під час візиту в Кропивницький кандидат розповідав про свою передвиборчу програму, яка вмістилася на сторінці формату А4 й де прописано 19 тез, серед яких – право на щоденний безплатний хліб, передачу Православній церкві функцій Мінсоцполітики і подібне.

Видання «Українська правда» вказувало, що Петров імовірно є «технічним кандидатом», метою якого є відбирання голосів у коміка Володимира Зеленського, котрий висміює старих політиків.

Представником Петрова в кропивницькій ОВК вказаний Юрій Кадочніков. Особа з таким же прізвищем та ініціалами у 2015 році була членом Ленінської районної виборчої комісії від «БПП».

У 102-му виборчому окрузі до складу ОВК від Петрова увійшла Вікторія Глебівна Дудіна. На місцевих виборах 2015 року вона була членом Знам’янської міськвиборчої дільниці від «БПП».

Довіреною особою Петрова у Кропивницькому вказана Тетяна Гавриш, котра працює у Кіровоградській РДА. Очолює райдержадміністрацію Алла Поліщук. Вона, до речі, відвідувала форум Петра Порошенка, де той оголосив про балотування на посаду президента вдруге.

Ще один працівник Кіровоградської РДА Костянтин Долинка вказувався довіреною особою нині вже екс-кандидатки у президенти Юлії Литвиненко. В тій же статті «Української правди» йдеться, що «останній рік вона працювала на телеканалі “Прямий”, який належить оточенню Порошенка та цілеспрямовано “мочить” усіх конкурентів президента. Свою «технічність» журналістка-кандидатка відкидала, але публічних і вичерпних пояснень, де вона взяла 2,5 млн грн. на заставу так і не надала.

У 101-му окрузі довіреною особою Юлії Литвиненко був пенсіонер Валерій Миколайович Чабанюк. Особа з такими ж прізвищем, ім’ям та по батькові на парламентських виборах 2014 року була уповноваженим від «БПП» на тому ж таки 101-му окрузі.

До ОВК 101-го округу від Юлії Литвиненко включена Олена Василівна Гірник, котра на минулих місцевих виборах представляла ВО «Свобода» у Вільшанській виборчій комісії.

На 103-му окрузі кандидатку-журналістку в ОВК представляв Олександр Володимирович Коновалов, котрий у 2015 році був членом Олександрійської міськвиборчої комісії від «БПП».

Відзначимо, що активної агіт-кампанії вказаних кандидатів на Кіровоградщині не зафіксовано.