Завершився перший тур президентських перегонів. В фіналі Володимир Зеленський та Петро Порошенко. Хто переможе, з огляду на перебіг першого туру, сказати важко, але точно можу сказати, що переміг європейський вибір

Відразу хочу повідомити читача, що остаточний вибір для себе я ще не зробив, але заперечить нижче наведеному не можу.

«Втім, перший тур виборів має ще одного колективного переможця, якими себе можуть вважати прихильники європейського курсу України. З топ-п’ятірки лідерів за євроінтеграцію виступали Володимир Зеленський, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко, і сумарно вони набрали 66,5%. Можна вважати це колективним “так” вступу до ЄС та НАТО. А тому хто б не переміг, він продовжить курс на Захід, бо іншого не дозволять виборці. Такий же прогноз дає і очільник МЗС Павло Клімкін.

І навпаки: у 2004 чи 2010 роках проросійська позиція фактично гарантувала місце у другому турі. Натомість зараз топ-прихильник дружби з Росією і екс-регіонал Юрій Бойко мав лише примарні шанси на другий тур. І нульові шанси – на перемогу. Окрім іншого, це серйозно ускладнює Росії втручання в українські вибори.

Саме так, підстав вважати всіх виборців Зеленського апріорі проросійськими і непатріотичними немає. Якби це було правдою, його рейтинг обвалився б у той момент, коли кандидат вказав у програмі вступ до НАТО і намір стягнути з Росії компенсацію (тим часом він зростав). Натомість кандидат переміг, наприклад, у Києві, Рівненській та Волинській областях, де за проросійських політиків традиційно не голосують. За твердженням журналіста Дениса Казанського, в очах виборців Донбасу Зеленський також не є прокремлівським. “За Зеленського, який виступав на концертах для воїнів АТО, відкрито жертвував гроші на армію і вважається людиною Коломойського, свідомий проросійський виборець голосувати не буде”, – написав він.

У підсумку, кандидати мають ще 17 днів, аби зробити свою перемогу остаточно. А їхнім прихильникам слід пам’ятати одну з численних порад Уляни Супрун: «Манту мочити можна, а одне одного – ні!».

Більше на Рубріка