Держава перестане оплачувати послуги пацієнтів без декларації

Міністерство охорони здоров'я України з 1 квітня припиняє фінансувати лікування пацієнтів, які не підписали декларацію з сімейним лікарем. Як наслідок лікарі зможуть обслуговувати тільки тих, з ким підписали декларацію. Про це перед засіданням Кабінету міністрів 20 березня сказала міністр охорони здоров'я Уляна Супрун.

"З 1 квітня вже не буде здійснюватися оплата за так званий "червоний список" — це ті пацієнти, які ще не підписали декларацію з сімейним лікарем. Якщо є невідкладний стан, всі відповідальні лікарі, щоб надавати допомогу. Але якщо це вже щось звичайне, то вони повинні мати свого лікаря, підписати декларацію з ним. Тому що вони повинні отримувати допомогу від свого лікаря ", — цитує Супрун "Цензор.НЕТ".

Вона зазначила, що зараз важливо, щоб всі пацієнти обрали своїх лікарів, щоб вони змогли отримувати кошти за їх лікування.

Відзначимо, що раніше передбачалося, що пацієнти зможуть підписати декларацію з лікарем про 1 липня 2019 року.

Реформа первинної медицини стартувала в Україні 1 квітня 2018 року. За словами в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, з того часу вже 75% українців підписали декларації з сімейним лікарем або лікарем. Лікаря можна вибрати в будь-якому медзакладі, в тому числі і приватному, незалежно від місця прописки чи проживання, проте цей медзаклад має бути приєднаним до системи "Електронний здоров'я".

Джерело: ZN,UA