Українські домогосподарства отримають від уряду по тисячі гривень. Про це розповів економіст Віктор Скаршевський

РОЗПОДІЛ. З ініціативи Президента України, з березня 2019 року домогосподарства, що мають право на субсидію, отримуватимуть соцвиплати живими грошима. Між 5-6 млн. Субсідіантов буде розподілено близько 5-6 млрд гривень, або по 1 тис. Гривень на кожне з домогосподарств.

ЖКГ. Як розповів Скаршевський, можливі три варіанти того, як українці витратять ці кошти. Перший варіант передбачає, що всі отримані від уряду гроші будуть спрямовані на оплату послуг ЖКГ. У цьому випадку ніякого впливу на інфляцію або обмінний курс не відбудеться.

СПОЖИВАННЯ. Згідно з другим варіантом, українці витратять всі отримані гроші на свій розсуд і відмовляться платити за комуналку. В цьому випадку борг за послуги ЖКГ збільшиться на 5 млрд. Однак на інфляцію це надасть мінімальний вплив. Середньомісячні витрати домогосподарств - 250 млрд гривень. Додаткові 5 млрд - це 2% від загальних витрат.

50/50. У третьому варіанті розглядається, що половину виплачених субсидій витратять на оплату комуналки, а другу половину - на споживання. Борги за послуги ЖКГ збільшаться, але на інфляцію і курс валюти впливу не буде.
Експерт підкреслив, що ініціатива Президента не вирішить жодних проблем, а стане лише його додаткової передвиборної перемогою.

Віктор СКАРШЕВСЬКИЙ, економіст:

«Це чистісінької води «Петіна тисяча», яка буде виплачена за кілька тижнів до першого туру президентських виборів. Яка не вирішує ніяких проблем, ні завищених тарифів, ні нестачі коштів для енергозберігаючих заходів».

Джерело: etcetera