Свято Хрещення Господнє для християн одна з основ християнського обряду хрещення, що зазначено в Діяннях апостолів 

На згадку про Хрещення християни щорічно відзначають велике свято, одне з різдвяно-новорічного циклу. У західному християнстві (Римо-Католицькій Церкві та в протестантів) воно святкується першої неділі після Богоявлення (6 січня); у східнохристиянських церквах (греко-католицьких і православних) його відмічають 6 січня за юліанським календарем, або 19 січня за григоріанським календарем. В католицькій традиції Хрещення є однією з світлих таємниць розарію. У східнохристиянській традиції — одне з 12 великих свят.

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

У наших предків було повір'я, що опівночі вода володіє особливою силою, вона і на вино перетворюється, а річки на мить зупиняються. Вода стає чистою і святою, можна навіть побачити як вона колишеться в цей момент, це знаменує перетворення і одухотворення стихій.

Водою з Богоявлення господарі кроплять хату, двір, людей, додають в колодязь, корм і винні бочки, окроплюють город, вулики і худобу. Воду ставлять перед образами. Вважається, що якщо на неї з вірою подивитися, то опівдні вода сама собою сколихнеться ні з того ні з сього. Це означає, що «осіняє і освячує її Син Божий, що хреститься».

До повір'ям також відноситься цілюща і дивовижна сила води з ополонки. Вважається, що хворі можуть вилікуватися від хвороб, а здорові очищаються від гріха. Але все ж церква наполягає, що спокутувати гріх можна тільки каяттям. Також люди вірять, що ополонку і місце навколо неї володіють чарівною силою. А саме купання насправді переінакшений язичницький звичай, коли проводили ритуал очищення водою.

Також селяни вірили, що в цей день грає сонце, розверзаються небеса вночі, відкривається рай і всі його скарби, дерева починають цвісти і на них з'являються плоди. Але бачать це не всі, а тільки самі праведні. Але навіть грішник може загадати бажання і воно збудеться.

Сьогодні, за традицією, світловодці відзначили свято на берегу Дніпра, у водах якого свого часу хрестив Київську Русь Володимир Великий.

Фото: Сайт Світловодської міської ради