Ліки можна буде повернути в аптеку, якщо упаковка не ушкоджена, а препарат не використаний

Правда, зробити це можна, тільки якщо ліки або медичний виріб неналежної якості. Щоб підтвердити це, потрібно взяти висновок про якість лікарських засобів, видане підлеглими лабораторіями територіального органу Держлікслужби і / або уповноваженими лабораторіями.

Також з Відсьогодні Міністерство охорони здоров'я запускає гарантований пакет медичних послуг.

"Це певний перелік послуг, який буде покривати всі рівні допомоги: первинну, спеціалізовану, амбулаторну, стаціонарну, а також екстрену, паліативну і реабілітаційну", - пояснила та. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

З 1 липня 2019 року розпочнеться програма "Безкоштовна діагностика", згідно з якою сімейний лікар, терапевт або педіатр зможуть відправляти пацієнтів на безкоштовну діагностику і лікування. Це 12 нових аналізів, мамографія і п'ять видів рентгена, чотири види біопсії під контролем УЗД, видалення новоутворень, а також ендоскопічні дослідження. Програма включає дослідження хвороб серця, внутрішніх органів, легенів і безлічі видів онкології.

"Безкоштовно - значить включно з усіма необхідними супутніми матеріалами. Рукавички, шприци, вату або плівки для рентгену приносити з собою не потрібно. Національна служба здоров'я України покриває вартість послуг в програмі", - уточнила міністр.

А ось всі операції з трансплантації з 1 січня призупинять. Це пов'язано з тим, що Уряд не зміг розробити жодного з 29 необхідних підзаконних актів про трансплантацію. Чи не створена Єдина державна інформаційна система трансплантації. Таким чином, Кабмін не ввів в дію новий закон про трансплантацію (його прийняли в травні 2018 року). Лікар, який буде пересаджувати органи, зробить кримінальний злочин.

Джерело: Букви