Завершується 2018 рік. Він був насичений різними подіями. Як прожило цей рік наше місто? Спробую викласти свою версію

2018 рік – це п’ятий рік війни. Вона перейшла у фазу окопної війни, але від цього громадяни не перестали гинути. Втім війна далеко і для більшості вона почала сприйматися не як кольори, а як відтінки, все більше сірі та невразливі. Втім, це не для всіх. Кожного дня про війну пам’ятають ті, чиї діти чоловіки, чи батьки зараз там, на фронті. Пам’ятають про неї всі світловодці, які пройшли через війну, пам’ятають волонтери. Але, якщо перших військових зустрічали урочисто, то тепер це все якось тихо, по-буденному, здається, сорозмязливо. Так по буденному нагородили подякою перед початком останньої сесії міськради військовослужбовця Олену Коломоєць. Думаю, що це не правильно.

Діяльність влади запам’ятається світловодцям протистоянням. Депутати, як та примхливі особи, обижаючись на щось чи на когось, то пишуть якісь листи образи один на одного, то вимагають уваги до себе якимись нереальними вимогами. Але результат один – відсутність позитивного результату. З депутатів беруть приклад і члени виконкому.

Виконавча влада в цьому році запам’ятається несподіваними проектами. Здивував міський голова, який підтримав ініціативу громадськості щодо озеленення міста. Запрацював водоспад на фонтані. Особисто мені було дуже приємно, що світловодці не тільки підтримали цю ініціативу, а й дружно взяли активну участь у наведенні порядку в парку, висадці квітів на клумбах тощо. Але ложка дьогтю, прикро. Депутати замість того, щоб долучитися до цього процесу, почали відверто гальмувати цого не виділяючи кошти на благоустрій. Не вплинули на них і виборці, які організували акції протесту з перекриттям вулиць.

Рік 2018 має запам’ятатися, як рік великої тарифної війни. З великою потугою та з сутичками економістів тактичного рівня, виконком піднімає тариф на проїзд у міському транспорті з 4,50 до 5,50. Але не надовго. Депутати скасовують це рішення. Війна навколо тарифу переходить у гарячу стадію; полум’яні промови, страйки, пікети та шалений PR полум’яних депутатів-революціонерів, які стоять на сторожі громадських інтересів. Все це правильно, це суспільні процеси, які вкладаються у поняття демократія. Жаль тільки, що їздити стало не краще…

Не менші війни відбуваються і навколо Міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг». Тут звалено в одну купу і вимога змінити керівника, і бажання прибирати сміття за маленькими тарифами, і вимога зробити підприємство прибутковим. У всій цій історії жаль тільки працівників цього підприємства. Прикро, якщо вони зараз махнуть на все рукою та поїдуть до Польщі чи Німеччини.

Продовжилися війни навколо СП ТОВ «Світловодськпобут». Тут теж все складно. Одні вимагають негайно видати всім світловодцям дозволи на від’єднання від центрального опалення, інші вимагають викупити за три з половиною мільйони гривень частку у СП у кіпрської кампанії, незважаючи на те, що ця частка їй уже не належить. А щодо самого підприємства, то мені здається, що ми ще будемо мати проблеми з теплом. Як пишуть в Фейсбуці, запам’ятайте цей пост.

2019 рік уже закінчується. Попереду 2019. Він має стати переломним роком. Порядних і чесних в Україні та нашому Світловодську більше. Давайте об’єднаємося та нарешті, наведемо порядок в нашій Україні на нашому Світловодську.
З Новим Роком!

Вадим Степанець