Print

Вихованці православно-просвітницького центру при Свято-Покровському кафедральному соборі в оригінальний спосіб відзначили День одного з найбільш шанованих в Україні християнських святих

Тут стрижнем цього відзначення 23 грудня став відеофільм з елементами документалістики та анімації, до слова, багатосерійний, змонтований безпосередньо вихованцями Центу.

Чимала кількість прихожан Собору, зазвичай, зі своїми дітьми, побували у святих місцях – Візантія (нині Туреччина), Греція, Італія – з фільмуванням своїх мандрів. А що робити з цим багажем, коли хочеться поділитися ним з іншими? Тим більше, коли веселе свято Святого Миколая наближається! Як ось керівник Центру, протоієрей Віталій Коваленко запропонував «засісти за кіно»… Докупи знесли всі файли. І розпочалася робота. Головними персонажами фільму став збірний образ середньостатистичної української сім’ї Сокуренків: бабуся і дідусь, які живуть у Світловодську, їхній син й його дружина, та їхній онук. Останні троє, звісно, у Світловодську не живуть – вони кияни (добре, що хоч не заробітчани-остарбайтери). І от вони усі подалися у подорож, як було вирішено на родинній раді, по місяцях душпастирської діяльності такого собі християнина Миколи, якому по-смерті належало стати Святим. А це і Візантія, і Греція, і Рим. І всюди на цьому шляху Сокуренки відвідували храми, пов’язані з його душпастирською діяльністю… Між іншим, не все так гладко у цьому фільмі: батько хлопчика виявився таким собі Хомою-невіруючим, який визначально був переконаний, що накопичені на відпустку гроші можна витратити на більш приємний відпочинок, аніж «вештатися» монастирями та соборами від Середньої Азії до Європи. Та поступово в ході фільму з ним відбувається переосмислення і він, врешті, визнає, що кращої і, водночас, повчальної подорожі годі й шукати.

… Ну, а вже після перегляду (до речі, перших серій фільму), добровільними виховательками Центру Ганною Караєвою і Ларисою Самойленко в ігровій формі було влаштовано обговорення фільму… А заключні серії цієї просвітницької та повчальної стрічки, названої влучно – «Свята подорож», на широкому екрані Центру – незабаром! Акурат – на православне Різдво.

Віталій Асауленко

Hits: 203