19 грудня, лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко провів насичений робочий день на Кіровоградщині

Відомий політик побував відразу в трьох містах області – Кропивницькому, Олександрії та Світловодську, де виступив в ефірах місцевих телеканалів, а також провів круглий стіл із аграріями в обласному центрі. Говорили про те, як побороти аграрне рейдерство і створити повноцінний чесний ринок землі. Також з журналістами підняли питаннясправедливих комунальних тарифів і зарплат та об’єднання демократичної опозиціїнавколо Анатолія Гриценка, як єдиного кандидата в президенти на виборах 2019 року. Нагадаємо, до команди лідера «Громадянської позиції» приєдналися лідер руху «Хвиля» Віктор Чумак, голова Європейської партії України Микола Катеринчук та лідер партії «Громадський рух «Рідна країна» Микола Томенко. Гриценко зауважив, що він та команда відчувають відповідальність за долю країни. Змінити нинішню ситуацій в ній буде непросто, але це єдиний шлях до розвитку.

«Когось треба буде відтягнути від корита, когось посадити… Доведеться робити речі, за які не відразу скажуть «дякую» або й не скажуть узагалі. Але ці речі потрібно буде зробити, щоб відновити безпеку й справедливість, щоб жити по-чесному, щоб люди не тікали за кордон», – сказав Гриценко.

І вкотре наголосив на необхідності представників демократичної опозиції об’єднуватися і працювати разом. До формування спільної команди він заклав приєднатися Андрія Садового, Романа Безсмертного, Святослава Вакарчука, Олександра Солонтая.

Що означає «Чесних більше»?

Коментуючи слоган «чесних більше», з яким іде на вибори, Анатолій Гриценко пояснив, що в кожного з нас є хороші і погані риси, і дуже важливо у такий переломний для країни період, щоб ми проявили свої кращі риси, зокрема, чесність. Оскільки багато ключових питань, які хвилюють людей, включаючи пенсії, зарплати, тарифи, фінансування освіти і медицини, залежить від того, чи будуть чесними митники, податківці, чи буде чесне ціноутворенн та закупівлі.

«Чесні у владі – це нормальне гідне життя, і вибори дають такий шанс. Дають шанс привести до влади не олігархів, а чесних і порядних людей», – каже Гриценко.

Навіть при нинішньому рівні корупції можна більшість змусити жити чесно, переконаний політик:

«Риба гниє з голови, а тому її не можна починати чистити з хвоста», - вважає він. – «Просто в перший день після призначення піраміда, коли всі знизу несуть комусь одному чи кільком угору, перетвориться у трапецію. Бо мені не треба буде носити. І ніхто не прийде до фермерачи до підприємця і не скаже віддати долю».

Гриценко: тарифи можна і треба зменшити

«Сьогодні структура витрат монополістів у сфері ЖКГ не тільки в Києві, а й тут на місцях (теплокомуненерго, водоканали) не розкривається нікому. Отримані від людей гроші не йдуть на відновлення мереж і модернізацію, а зовсім на інші потреби. Коли ми проведеморевізію витрат, уже там буде резерв для скорочення тарифів. Ви самі бачите, що кошти від підвищення тарифів не пішли на пошуки нових покладів газу, на нові свердловини для власного видобутку, щоб знизити тарифи на імпортний газ, у тому числі частково й російський. Частку імпортного газу потрібно знижувати за рахунок газу власного видобутку, а частку місцевого - збільшувати. Але при цьому слід розуміти, що ніде немає і не будедешевої енергії, просто в Європі люди не відчувають від цього такого пригніченого стану, як у нас, бо в них інші доходи. Тому навести лад у цій сфері – не достатньо, потрібно ще забезпечити людям гідні зарплати.

Бо мільйони виїдуть, і не буде кому піднімати країну», - переконаний Анатолій Гриценко. За його словами, тарифи на газ можна зменшити принаймні на 30% за рахунок власного видобутку. Але для цього треба провести ревізію галузі, щоб зрозуміти, скільки видано ліцензій на розробку родовищ і кому, чи законні вони, і чому газ не видобувається. На жаль, сьогодні в Україні газовидобувна сфера вкрай корумпована, ліцензії скуповують за безцінь, щоб потім перепродати. У цій сфері треба негайно навести лад, адже надра країни, які за Конституцією належать народу і він має ними користуватися, впевнений Гриценко.

Про боротьбу з аграрним рейдерством

«Ми не маємо права цього не зробити. Майнові права повинні бути захищені. Фермерів уже тіпає, бо приходять люди у камуфляжі, показують фальшивий папірець оформлений реєстратором чи нотаріусом, вони звертаються до правоохоронців, а ті сміються. Через цю проблему внутрішньої незахищеності людина не матиме жодної мотивації жити і працювати в цій країні. Тим більше, що сьогоднівже забирають не тільки врожаї, паї чи підприємства, а й квартири», – сказав Гриценко, коментуючи проблему аграрного рейдерства.

За його словами, аби здолати рейдерство, потрібно відновити справедливість і законність. Правила і закон мають бути однаковими для всіх, а рішення суддів – чесними.

«Ми вже бачимо, що стимули, такі як високі зарплати і пенсії для суддів, не діють. Тому крім зеленого коридору стимулів, має бути червоний коридор відповідальності за прийняті рішення», - сказав Гриценко і нагадав, що у 2009 році, коли був народним депутатом, зареєстрував законопроект щодо відповідальності суддів, представників органів влади та правоохоронців. Його підтримав парламент, але президент Віктор Ющенко наклав вето.

«У ньому я прописав, що якщо суддя за хабар ламає долі, то пожиттєво сяде в тюрму, без права амністії, а в його родини конфіскують майно. Мені сказали, якщо б закон вступив в дію, третина суддів би звільнилась. Добре, то прийшли б молоді юристи. Суддів треба карати, інакше ми не відновимо справедливість», – підкреслив Гриценко.

В Україні має бути ринок землі, а не базар

Під час розмови з аграріями лідер «Громадянської позиції» пояснив свою позицію щодо ринку землі. Він має бути чесним, враховувати інтереси кожного аграрія і кожного селянина, а не монополістів.

«Ми – проти "базару", ми – за справедливий земельний ринок. Бо якщо земля скуповуватиметься за безцінь, коли немає обігових коштів, це призведе до того, що крім монополістів у енергетичному секторі, з’являться монополісти в аграрному. Нам не потрібні олігархи ще й на селі», – каже політик.

Анатолій Гриценко закликав об'єднуватися чесних і порядних заради країни, аби спільно забезпечити її рух вперед та здолати проблеми, які цьому заважають. Аграрії круглого столу з лідером «Громадянської позиції» подякували за спілкування і відзначили спільні погляди на вирішення нагальних для них проблем.