Інтернет та інтернет-видання часто називають помийною ямою. Образливо, але інколи і є за що. Скільки бруду часто ці видання виливають на окремих політиків. Спробую виправити цю ситуацію. Декілька маловідомих фактів із життя Анатолія Гриценка

У школі з самого першого класу хлопчика називали «Анатолій Степанович». Але не через надмірну повагу – разом з ним вчився його тезка, теж Анатолій Гриценко. Втім, слід зазначити, що навчався Анатолій Гриценко на відмінно.У 1972 році він вступив до КСВУ, набравши найвищий бал серед 2700 конкурсантів. За два роки закінчив його з золотою медаллю.

В училищі Анатолій Гриценко отримав спортивний розряд з легкої атлетики та стрільби з автомата. Уміння влучно стріляти для військового це основа його індивідуальної підготовки. Під час навчання в Суворівському училищі Гриценко одного разу порушив наказ офіцера. Після завершення занять зі стрілецької підготовки разом з однокашниками продовжував практикуватися, хоча комвзвода наказав Анатолію заняття завершити за графіком і здати зброю. За непослух позбувся звільнення, але своїх не видав.

Згодом знання на навички із стрільби Гриценко успішно застосував на практиці: вже на посаді міністра оборони на міжнародній виставці в Абу-Дабі на прохання представника розробника зброї протестував новий пістолет. З першого підходу до мішені вибив чотири дев’ятки і чотири десятки.

Під час викладання у військовому училищі Анатолій Гриценко технічні дисципліни. Не боявся ставити двійки на іспиті синам високопоставлених батьків – замполітів або замнач училища.

Перші кроки в політиці зробив ще під час викладацької діяльності в авіаційному училищі. Очолювана Гриценком парторганізація кафедри першою серед всіх військових структур в УРСР відмовилася виплачувати членські внески в ЦК.
Але по-справжньому в політику Анатолій Степанович залучився у червні 2004 року, коли приєднався до виборчого штабу Віктора Ющенка, який претендував на президентський пост. Працював на інформаційно-аналітичному напрямі. Команда на чолі з Гриценком в екстреному порядку за два дні розробила передвиборчу програму Ющенка. Майбутній президент України трохи її доповнив – вийшли «10 кроків назустріч людям».

Гриценко прийшов на посаду Міністра оборони в чині полковника і за чотири роки без малого не «підвищив себе». Став першим міністром, який почав оплачувати використання службового транспорту. Гриценко просив Ющенко не нагороджувати його державними нагородами з нагоди п’ятдесятиріччя – через їх знецінення деякими персонами зі списку нагороджених. В результаті отримав іменний пістолет.

Після звільнення з посади продовжує активну наукову діяльність. Виступав з авторської лекцією в Гарвардському університеті, опублікував ряд монографій в Україні і за кордоном. За авторством Гриценко вийшло понад сто наукових робіт.

Анатолій Гриценко відрізняється своїми різкими висловлюваннями, зокрема, антиросійського характеру.

Так, 27 червня 2014 року, в розпал конфлікту на сході України, в прямому ефірі «Шустер Live» виступив з пропозицією фізичного усунення Володимира Путіна. 3 липня 2017, після серії вибухів машин з українськими силовиками зазначив, що «на кожен підірваний автомобіль в Києві або Маріуполі повинні припадати по дві підірвані машини в Москві або Таганрозі». Вважає Росію ворожою державою. У самій РФ проти Гриценка за подібні слова завели кримінальну справу за «публічні заклики до здійснення терористичної діяльності».

За матеріалами сайт Politeka