Початок цьогорічного опалювального сезону ознаменувався в негативному плані не тільки поривами теплотрас, до чого в місті уже звикли, але й несподіваною відсутністю циркуляцією теплоносія в мережах окремих будинків

Ми вже писали про проблему, яка виникла в будинку по вулиці. Міські фахівці, які вивчали цю проблему, передбачають, що причиною її виникнення є встановлення ІТП в будинку по вулиці Грушевського, 77. На Грушевського, 12 встановили насос підкачки, проблема зникла. Але виникла аналогічна проблема в наступному будинку по вулиці Грушевського, 75. Там теж встановили насос. На черзі будинок по тій же вулиці під № 71. Голова ОСБЬ шукає гроші на насос.

То що? Будемо встановлювати насоси у всіх будинках?

З цього приводу проблеми, що виникла, я вирішив проконсультуватися у знайомого спеціаліста, Головного інженера ТОВ «Український енергетичний траст». Це підприємство активно займається енергозберігаючими технологіями і використовує сучасне європейське обладнання, яке інтегрується в існуючу систему опалення. Звичайно, поставити діагноз проблемі на відстані неможливо, але інформація, яку надав спеціаліст є досить цікавою для кожного, хто живе в багатоквартирному будинку і може зіткнутися з такою, чи подібною проблемою майбутньому.

Встановлення теплового пункту в будинку – це гарна справа. Втім, сліді відзначити, що при встановлення теплового пункту слід, також, подбати про встановлененя регулятору перепаду тиску. Останній захищає тепломережу від гідравлічного розрегулювання та захищає систему опалення від коливань тиску в тепломережі.

Отже, якщо такого клапану при встановленні ІТП в будинку по вул. Грушевського, 77 встановлено не було, то причиною проблеми з опаленням може бути саме відсутність регулятора перепаду тиску. Остаточну відповідь на це питання може надати тільки ті, хто встановлював ІТП, чи зробив замовлення на установку.

Щодо заголовку статті, то «безсистемні зміни» це саме те, що відбувається в системі теплопостачання нашого міста останні роки за відсутності реальної програми його реформування протягом останніх 10 років.

Вадим Степанець