Фішкою останніх урядів стало регулярне підвищення цін на газ для населення та підсадження населення на голку субсидій.

З точки зору ринку, усе правильно. Ціни на газ мають бути ринкові (залишимо за скобками ціну на газ українського видобутку), а неспроможні домогосподарства мають отримати субсидію. Так і сталося. І виявилося, що субсидію отримали більше половини домогосподарств. Звичайно, це жах. Тоді уряд вирішив вжити заходи та скоротити субсидії. В результаті.

«Приблизно 44% людей отримують ті чи інші види державної соціальної допомоги. Але ми повинні розуміти, що, згідно з Конституцією, Україна – держава соціальна», – зазначив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Ці 44%, за твердженням міністра, складає нині 5 мільйонів домогосподарств. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що право на отримання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг мають близько семи мільйонів домогосподарств. Крім того, за інформацією директора Директорату сім’ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталія Музиченка, приблизно 300 тисяч сімей одержують допомогу для малозабезпечених та майже 300 тисяч жінок – допомогу самотнім матерям, пише видання

І хто ж постраждає від скорочення субсидій?

В уряді зазначили, що субсидії уріжуть тим громадянам, у яких є житлова нерухомість, яку вони здають в оренду. Також державну допомогу не отримають громадяни, які володіють дорогими автомобілями, мають тіньові доходи або мають великий житловою площею.

Уряд впевнений, що вдалося врегулювати питання з безробітними українцями і тими громадянами, які тільки прописані в квартирі, а проживають в іншому місці. Всі ці категорії громадян зможуть розраховувати на державну допомогу в разі виконання всіх необхідних умов. Але тут я б не був таким оптимістом. Досвід світловодців свідчить про інше.
Нажаль, уряд в питанні субсидій йде шляхом адміністративним, а не економічним, не шляхом створення нових робочих місць та підвищення бюджетів родин. А це шлях не перспективний.

Вадим Степанець