Українські роботодавці більше не мають резервів для подальшого істотного підвищення зарплат своїм працівникам.

Про це заявив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов в коментарі української редакції радіо Deutschewelle.

За його словами, це пов'язано зі збільшенням фінансового навантаження на бізнес, зокрема, зростанням тарифів на газ в вересні-жовтні на 30%.

"Ми ж прораховуємо річний план виробництва, собівартість продукції. І в тій собівартості частка зарплати, енергоносіїв, інші витрати. І тут держава, без попередження, піднімає тариф на 30%. Що мені, як підприємцю, робити? Як в таких умовах я можу планувати підвищення зарплати? ", - підкреслив Р.Ільічев.

Він також визнав факт значного відтоку кадрів в Польщу та інші сусідні країни через низькі зарплати на українських підприємствах, але звинуватив у цьому уряд країни.

"Кадрова криза через відтік працівників за кордон - це наслідок непродуманої політики, яку роками проводили в країні: будували Україну як сировинну державу. А в таких країнах, де розвиваються галузі з низькою доданою вартістю, не буває високих зарплат", - заявив гендиректор ФРУ.

Він так само висловив думку, що українці їдуть на заробітки в інші країни не тільки за високими зарплатами.

"Сьогодні є приклади, коли в Україні пропонують абсолютно конкурентну плату в порівнянні з поляками, а люди все одно їдуть. Тому що вони не вірять, що тут є майбутнє. Це - політика, яка від роботодавців не залежить", - заявив Р.Ільічев.

Джерело: МИНПРОМ