Православний празник Покрови Пресвятої Богородиці, яка, так склалося в Україні історично, стала Покровителькою українського воїнства, починаючи ще від Козаччини, нарешті – лишень чотири роки тому – стала офіційним святом Збройних Сил України…

А раз так, то й відзначати його зобов’язані органи влади по всій країні. А так як 14 жовтня – офіційний вихідний, то і у нас тутешні органи місцевого самоврядування (втім, як і по всій Україні) відзначили його заздалегідь – 12 жовтня. У Світловодську ці урочистості пройшли біля пам’ятничка на честь героїв Куруківської битви (однойменне озеро біля сусіднього із Світловодщиною села Чечелеве, Полтавська область, де року 1625-го українські козаки завдали суттєвої поразки польським загарбникам), що на вулиці Бойка.

 

 

Конферанс і співочо-музичний супровід забезпечив міський Палац культури. Масовку – держслужбовці на чолі міським головою Валентином Козярчуком та з секретарем міськради Юрієм Сапяновим та купка учнівської молоді. Були і покладання квітів, і Хвилина мовчання за полеглими українськими воїнами, причому, наших земляків, які загинули у борні з Московщиною на Донбасі, згадали поіменно: Михайло Плющ, Віталій Король, Олег Хомчук, Андрій Ільїн, Сергій Бузейніков, Олександр Лимар, Віталій Іскандаров, Юрій Новицький, Сергій Бетін, Артем Носенко, Віктор Аврамчук, Віталій Войтенко, Максим Кочура, Андрій Кнуренко, Артем Рощин, Ігор Шаповал, Дмитро Ремезас. Хвилина мовчання. Вічна пам’ять і слава нашим сучасникам! Промову виголосив градоначальник Козярчук, який, зокрема, розповів про контактування сінгапурського китайця Лі Куана Ю з китайським китайцем Ден Сяопіном та нагородив білодомівськими грамотами окремих представників тутешнього військкомату та земляків-учасників оборони землі української на сході. А відставник-інтернаціоналіст-радіожурналіст Олесь Неділя зачитав власного вірша, присвяченого оборонцям землі української на сході.

Віталій Асауленко