На порядку денному сучасного етапу розвитку суспільства стоїть питання зниження негативного впливу людини та клімат планети. В рамках Угоди мерів щодо енергії та клімату у міст України є можливість підвищити власну енергоефективність.

Громадська організація «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу», яка надає кваліфіковану допомогу містам з цих питань, повідомляє.

«В рамках проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки», відбулося представлення Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Переяслав-Хмельницький до 2030 року. Міський голова Тарас Костін подякував робочій групі, яка працювала над документом. Саме завдяки енергоменеджеру міста пані Ірині Мацаєнко вдалося зібрати необхідну інформацію по енергоспоживанню починаючи з 2013 року. Експерти проекту за допомогою фахівців кафедри екології Національного університету Києво-Могилянська академія надали робочій групі необхідні розрахунки і рекомендації. Активні депутати, представники громадськості та муніципалітету додали до робочої версії Плану ще декілька заходів, опрацьованих і необхідних с точки зору мешканців громади.

Протягом підготовки документу представники проекту опрацювали деякі можливості міста. Так координатор проекту Голова ГО Енергетична агенція "Альтернатива" Сергій Льовкін представив опрацьований робочою групою комплекс дій по залученню пільгового кредитування від корпорації НЕФКО для модернізації муніципального освітлення і використання ЕСКО механізму для суттєвої економії природного газу при опалення бюджетних установ.

Самому місту теж є чим похвалитися. Так командою фахівців муніципалітету на чолі з пані Наталією Устич були представлені проекти "Безпечне місто", "Відрите місто" та "Створення сучасних зупиночних комплексів". Втішає те, що до активної співпраці в команді долучилися і спеціалісти фінансового управління.»

Нажаль, світловодські депутати вперто не бажають співробітничати в рамках означеного проекту.

«Завершився прийом проектних пропозицій від муніципалітетів в рамках проекту ЕСКО12. Наразі опрацьовуються близько 400 заявок на укладання ЕСКО договорів в секторах: модернізація опалення бюджетних установ, модернізація громадського освітлення.

Велика подяка громадам за активність. Відбір 12 проектів проводить громадська організація Енергетична Агенція "Альтернатива" спільно з представниками ЕСКО компаній. Про відібрані проекти буде повідомлено пізніше.»

В рамках даного проекту у Світловодська є реальний шанс отримати фінансування.