Ніні облдеп Довбиш фіксує на своїх грудях відбитки кулака кріпкого пацанчика, отримані ним на названій вище вулиці. Та й про власівський кар’єр він сюди ж додав та про китайців, які у нетерплячці чекають на сировину з нього (кар’єру)…

Останнього липневого вечора вашому кореспондентові зателефонував вкрай збуджений обласний депутат від партії нащадків Степана Бандери «Свобода» Іван Довбиш і повідомив про причини саме цього крайнього збудження… Він щойно з Подорожнього, куди його погукали тамтешні активісти, а також – тамтешній староста Володимир Воропаєв. Річ у тім, пояснив пан Іван, що на вулиці Чкалова цього села, яке віднедавна «відбрунькувалось» від Світловодського району, утворивши (в дусі часу) з Великою Андрусівкою, Нагірним та кількома навколишніми хуторами Великоандрусівську ОТГ, якісь підрядники ремонтували вулицю за гроші, звісно, оцієї самої ОТГ. Але ремонтували, на переконання селян, так халтурно, що вони (селяни) зчинили ґвалт – зокрема, у пісок додавали «конячі дози» солі, що неабияк наполохало тубільців: тая сіль з дощами змиватиметься у навколишні чорноземи і їх вбиватиме разом із врожаями… Реагуючи на нього (ґвалт), підрядник, замітаючи сліди, припер на Чкалова вантажівки із щебінкою та ґранвідсівом і почав засипати вже «скоєне». Та, не тут-то було – ці маніпуляції засікли тубільці і просигналізували кому слід – правоохоронцям та вищеназваному Довбишу…

Як і слід було очікувати, говорить пан Іван, жодних супроводжувальних документів на вантаж (щебінку) у кремезних хлоп’ят з вантажівок не було. Ба, більше – пильному і принциповому облдепові здалася надто знайомою привезена цими хлоп’ятами щебіночка: не інакше, як з Власівського кар’єру!? Але ж на видобувні роботи він (власівський кар’єр) не має відповідної ліцензії, стверджує Довбиш. І додає, що, попри це, ці видобувні роботи ведуться повним ходом. Та так ведуться, що у сусідній Полтавській області, у Хоролі, на кар’єрну власівську продукцію у нетерплячці чекають… китайці, які там найнялися виконувати дорожньо-ремонтні роботи. Пан Іван нещодавно, особисто відвідавши се, оспіване Миколою Гоголем містечко, переконався у цьому.

… І куди тільки він, сердега, не звертався, б’ючи на сполох. Все марно. Бо причина, впевнений облдеп-«свободівець», полягає у тому, що від незаконної експлуатації кар’єру мають спільний зиск верхівки «Об’єднання «Дніпроенергобудпром» і Власівської селищної ради.

Тож, Іван Довбиш вважає не випадковим, що під час розбірок на вулиці уславленого Совєтами літуна Чкалова, він отримав міцного стусана кулаком у груди (свідки є) від одного з пацанчиків, що привезли оту саму щебінку.
Відтак на сьогодні постраждалий знімає побої. Вантажівки поїхали геть. Настала пауза.

Відео інциденту можна переглянути тут:

https://www.facebook.com/evgen.polonskiy/videos/1714212152020636/

Віталій Асауленко
фото надані автором