Події останнього місяця вразили мешканців Світловодська приємними несподіванками: на клумбах з’явилися квіти, та й самих клумб стало більше; приємно здивував ямковий ремонт з трирічною гарантією; запрацював каскад фонтанів на Дніпровському спуску; до дня міста з’явилася алея парасольок.

Думки з приводу подій відображаються в соціальних мережах, зокрема, в групі «Світловодськ патріотичний» у Facebook. Більшості мешканців міста зміни сподобалися. Вони вітали ініціаторів та виконавців таких змін, але були й інші.

Їм чомусь не сподобалася алея парасольок. Втім, я думаю, що не сподобалася не скільки іде, скільки автори та виконавці проекту. Спочатку у Facebook окремі дописувачі натякали, що це PR-акція. Один з дописувачів натякнув на те, що автор взагалі є громадянином Росії. Патріотично! Але автор, чомусь, свої пости пише російською. Не патріотично! Не вірю!

Не знаю, як пов’язані коментарії у Facebook з наступними подіями, але зайшов на сторінку «Світловодськ патріотичний2, а там…

«Зараз їх знімають. І все тому, що у нас в місті живуть замість людей, первісні особини, які розгойдувалися на парасольках, чим опустили натягнуті струни вниз, вкрали дві парасольки... Тепер їх знімають. Сподіваюся, що повісять після ремонту, а може вже і ні. Люди! Ви взагалі нормальні! Це ж для вас таку красу зробили, яку ви за тиждень знищили!»

Шановні! Це що? Заздрість? Недоліки виховання, чи бажання нагадити?

Радий, що справжніх світловодсців, які люблять наше місто, більше. Автор ідеї повідомила.

«С понедельника буду заниматься возобновлением Аллеи зонтиков-нельзя допустить ситуации, когда из-за нескольких негодяев страдают все остальные жители города, а особенно-дети. Именно они больше всех радовались открытию Аллеи.»

Давайте допоможемо!

До речі, інцидент з парасольками не поодинокий. Волонтери «Барвистого мста» неодноразово розповідали про те, що квіти з клумб крадуть. Замічають це й небайдужі мешканці міста. Знову ж таки, з Facebook.

«Сегодня проезжала с мужем на машине мимо школы №3 и видели как парень обрывал уветы с вазона который на столбе висит возле остановки, может его тоже под фонарь перевесть?!!!!! Это воспитание, все хотят чтобы было красиво, но при этом ничего не делают и что самое обидное не ценят что для них делают другие.»

«Я вчера одну бабулечку за руку поймала, она на клумбе перед окнами работы цветы вырывала (Таня - фуксия красная и белая цветет вовсю!!!). Ответ этой особы убил: если я не украду, то они не приживутся и вообще чего ко мне прицепилась тут все эти цветы воруют.»

«А у нас на Спецстрое возле дома с клумбы уже выкопали 4 куста петунии! Кустики уще не успели прижиться, а мародеры тут как тут! Уроды, а не люди!»

Ну, що додати? В сім’ї не без…

Майже завершив свою статтю, але натрапив на такий пост.

«Кстати многие люди в городе не один год, высаживали цветы возле своих магазинов, заведений и предприятий делали клумбы и красоту, и у них тоже все громили и воровали, но такого резонанса не было пока не появились коммунальщики «волонтеры« и такое количество людей желающих сделать пиар вокруг этого , сколько только фото сделано возле этих цветов! А цветы они же чувствуют негативную энергетику !!! Хватит фото !!!!»

Не втримався від коментаря.

Пане авторе посту! Саме приватна ініціатива приватних підприємців знайшла своє продовження у ініціативі «Барвистого міста». Члени групи про це говорять постійно. А про крадені раніше квіти, так чого ж ви мовчали? Піднімаємося разом! Захищаємо красу!

Вадим Степанець

P.S. В публікації я навмисно не називаю прізвищ. Просто обрав такий жанр.