Традиційно, в першу неділю червня, у Світловодську відзначають День міста.

Цього року світловодці відзначили 403 річницю міста. Чому саме 403-ю? На тридцять дев’ятій сесії міської ради депутати прийняли рішення, що Світловодськ є правонаступником першого регіонального центру в цій містині – Криліва. Комісія з представників краєзнавців провела велику роботу та довела що саме так і є.

В 1615 році Крилів отримав Магдебурське право та по праву став європейським містом. Потім, після приєднання до Російської імперії, місто змінило свою назву на Новогеоргієвськ. Нажаль, в наслідок побудови Кременчукської ГЕС, територія міста була затоплена, але ж жителі міста нікуди не зникли. Вони взяли участь у розбудові ГЕС та нового міста, яке отримало, в решті-решт, назву Світловодськ. Отже, рішення про 403 річну історію – не вигадка, а цілковита реальність.

Святкування Дня міста розпочалося на площі біля мерії святковим флешмобом за участі мешканців міста та гостей – учасників фестивалю «Барви рідної землі». Урочистості розпочав міський голова Валентин Козярчук. Він привітав усіх мешканців міста зі святом. Валентин Козярчук висловив щиру подяку усім світловодцям, які активно працюють заради розвитку рідного міста, його благоустрою, економічного та соціального росту та побажав мирного неба, здійснення заповітних мрій та благополуччя кожній світловодській родині.

На свято Дня міста до Світловодська завітали високоповажні гості: перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Коваленко, міський голова міста Олександрії Степан Цапюк ,заступники міського голови міста Знамянки Валентина Загородня та Галина Лихота, керуючий справами апарату виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Руслан Шаповалов та помічник-консультант Народного депутата Олеся Довгого Марина Саакян.

Далі учасники святковою ходою у супроводі оркестру Кременчуцького педагогічного коледжу вирушили до парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка.

В Зеленому театрі урочистості продовжилися. Міський голова привітав на нагородив заслужених світловодців.

 

На території парку працювала виїзна торгівля, атракціони, майстри образотворчо-ужиткового мистецтва виставили свої роботи, працювали аніматори.

 

Мешканці міста, які завітали до зеленого театру, змогли переглянути виступи колективів художньої самодіяльності міста та виступи конкурсантів «Барви рідної землі». За організації управління культури та туризму було обладнано кілька танцювальних майданчиків де учасників.

Завершилося свято на Бульварному спуску виступами світловодських творчих колективів.

 

 

 

 

 

Вадим Степанець