Ініціатива прикрасите влітку наше місто клумбами з квітів належить групі громадян міста, які об’єдналися у волонтерську групу «Барвисте місто». Для багатьох містян це була несподіванка, але приємна несподіванка.

Про ініціативу ми поговорили із її ініціаторкою Тетяною Громовою.

Пані Тетяно, як виникла ваша ініціатива?

- Бажання прикрасити місто у мене виникло давно, коли я ще керувала «Господарником». Але всьому свій час. Якось я зустрілась із міським головою Валентином Козярчуком. Це була зустріч із мешканцями одного з будинків. Я висловила таку ініціативу, а він її активно підтримав. Потім, коли я вже очолила «Житлосвіт 2012» я знову підняла це питання. Валентин Валентинович не тільки підтримав мене, але й допоміг із місцем для вирощування розсади. Теплицю для цього надав директор фермерського господарства ВКіК Валентин Козярчук (молодший). В лютому ми вже висадили розсаду.
Хочу зазначити, що з боку пана Валентина це просто царський подарунок. Уявіть, чудова теплиця, яка опалювалася. А це витрати на опалення десь по 50 тисяч гривень в місяць. Це справжнє меценатство.

Я так розумію, що ви любити квіти?

- Так. Ну, як їх не любити? Я живу в приватному будиночку і як люба жінка, хочу, що б в моїй селі було затишно та красиво. А як же це зробити без квітів.
Вашу ініціативу підхопили інші…
- Так. Я зрозуміла, що грошей на мою ініціативу від міської ради я не дочекатися. Я розповіла про свою ініціативу у соціальної мережі Facebook. Мене підтримали. Так виникла наша група «Барвисте місто». Ми почали зустрічати в кабінеті заступника з гуманітарних питань Ірини Щербини, обговорювали наші дії, дизайн клумб та інші ініціативи.

Хочу зауважити, що клумби в нашому місті не тільки прикрасилися квітами, вони мають оригінальний дизайн.

- Під час обговорення та й в соціальних мережах, ми попросили всіх охочих світловодців долучитися до створення дизайну. Нам надіслали багато фото клумб в різних містах. Це допомогло. Багато в цьому напрямку, як дизайнер, зробила Інна Баканова.

В одно з інтерв’ю Ви говорили, що готові до того, що квіти з клумб будуть краси. І що? Дійсно крадуть?

- Ви знаєте, так. При чому, постійно. Для мене це дивно та, навіть, дико. Ну, потрібні тобі квіти – прийди на ринок та купи. Там продають квіти. Я продаю та інші. Взагалі, оці крадіжки – це неповага до волонтерів, які висаджували ці квіти та прикрашали наше місто. Вони це робили безкоштовно, з любов’ю до міста.

Пані Тетяно, а як фінансується ваш проект?

- Фінансування нашого проекту здійснювалося практично за спонсорські кошти. Насіння квітів я закупила за власні кошти. Вирощували розсаду за кошти Валентина Козярчука. Багато ініціатив від членів групи. Лариса Москаленко провела танцювальний марафон. Є приватні ініціативи, про які мене просили не розповідати

Як на вашу думку, наскільки вдалим є ваш проект?

- Я переконана, що він на 100 відсотків вдалий. І не тільки тому, що наше місто стало краще. Змінюється свідомість людей. Власники магазинів та офісів почали висаджувати квіти біля себе. Створюють клумби біля домів. Особливо активні ОСББ. Я вірю в краще. Ще хочу додати, що клумби – це не кінець. У нас є ще сотня корзин з квітами, які прикрасять наше місто.

Хочу закликати мешканців Світловодська до подальшого співробітництва. Давайте зустрічатися, спілкуватися та разом покращувати наше місто.

Від себе хочу закликати світловодців берегти те, що вже зробили ці ініціативні та небайдужі люди.

Підтримаємо їх!

Вадим Степанець