На передобідню пору 22 травня на ґанку районного відділу Держгеокадастру (ДГК) спостерігалася велелюдність – п’ятнадцятьом учасникам бойових дій на сході нашої країни начальник цього самого відділу Ігор Чабанюк вручав офіційні папери…

Папери ці засвідчують їхнє (АТОвців) гарантоване державою право на отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення… В середньому – по 1,25 гектара на кожного на теренах, що знаходяться під юрисдикцією Павлівської сільради.

Те, що відбулося наразі в районному ДГК, повідомила опісля церемонії керівник Благодійного фонду «Милосердя» Наталія Бут, є результатом воістину титанічних зусиль зацікавлених сторін, які, долаючи безліч чималого роду перешкод, домоглися таки свого. Справедливого!

Так, на шляху до цього результату пані Наталії неодноразово довелося звертатися і до Кабміну, і Верховної Ради. А світловодський землевпорядник Роман Глущенко, фактично, на голому ентузіазмі готував пакети документів оцих самих АТОвців, що засвідчують їхні правами на землю, та за власний рахунок надсилав їх (папери) до обласного ДГК. Та й сама Бут – за своєю спиною – чула неодноразово: те, що вона робить, просякнуте духом наживи… Та от жоден АТОвець, який отримував 22 травня документи з рук Чабанюка - ані вголос, ані пошепки - не звинуватив її у здирництві. Навпроти, присутній на сьому дійстві речник голови Світловодської РДА саме з земельних питань Віктор Дудін, між іншим, сам АТОвець, відзначав чітку роботу як Бут, так і Глущенка в даному напрямкові. Сама ж пані Наталя додала до переліку достойників і голову обласного ДГК Ігоря Зінченка, який без надмірної бюрократичної тяганини поставився до вирішення даного питання.

… Бачачи задоволені обличчя хлопців під час отримання документів, Наталія Бут закликала хлопців в жодному разі не продавати свої ділянки «на сторону», бо багата українська земля, пояснила вона, є найціннішим скарбом, вартість якого зростатиме й зростатиме.

Віталій Асауленко