День матері 2018 у Україні випадає на другу неділю травня. У 2018 році ця 13 травня. Свято не внесений до списку державних, тому вихідний на понеділок не переноситься.

Історія Дня матері

Історія Дня матері почалася в 1872 році в США. В період боротьби жінок за рівні права День матері публічно підтримала пацифістка Джулія Уорд Хоув. Однак жінка позиціонувала це день як об'єднання всіх матерів для боротьби за всесвітній мир. Глобальна ідея не знайшла підтримки.

Повернулися до Дня матері знову в США вже в 1907 році. Цього разу ініціатива американки Анни Джарвіс була більш особистою.

Жінка в листах до державних органів і знаменитим американцям просила заснувати свято Дня матері в пам'ять про свою матусі.

Через 3 роки після цього в штаті Віргінія визнали День Матері офіційним святом. А В1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив, що у другу неділю травня буде відзначатися національне свято в честь матерів.

Підтримали ініціативу в 23 країнах: Бахрейні, Гонконгу, Індії, Малайзії, Мексиці, Нікарагуа, ОАЕ, Омані, Пакистані, Катарі, Саудівській Аравії, Сінгапурі, Австралії, Естонії та в Україні. Близько 30 країн відзначають День матері, але не у другу неділю травня.

День матері в Україні

Українці теж приєдналися до святкування Дня матері, і сталося це в 1928 році, правда, не в Україні, а в Канаді. Ініціатором став Союз українок Канади. Наступного року свято відзначалося вже й у Львові. Ініціативу канадських жінок підтримала головний редактор тижневика "Жіноча доля" Олена Кисілевська. У 1929 "Союз українок" зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації "Просвіта", "Рідна школа", "Пласт", "Сокіл" організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. З тих пір День матері відзначали дуже широко.
Зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях свято було заборонено. Тільки з 1990 року, завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, День матері повернувся в Україну. У 1999 він отримав офіційний статус і був встановлений "... на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, міжнародної організації" Жіноча громада ", Спілки жінок України, громадської організації" Союз українок "..." згідно з Указом Президента " Про День матері "від 10 травня 1999 року.

Традиції свята

Всі традиції Дня матері спрямовані на те, щоб діти віддали данину поваги і любові своїм матерям.
Тут все обмежується тільки уявою і можливостями. Мамам дарують квіти, листівки та цукерки, присвячують вірші.
У деяких країнах є певні традиції до Дня матері.

Наприклад. В Америці і Австралії діти носити на одязі квітку гвоздики. Значення має навіть колір рослини: кольорова гвоздика говорить про те, що мама жива, а біла - про пам'ять про минулої матері.

Також в цих країнах прийнято проводити благодійні акції в будинках для людей похилого віку.