Протягом двох днів в Києві навчали як залучати фінансування у реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату підписантів Угоди мерів щодо енергії та клімату.

У тренінгу взяли участь посадові особи структурі виконавчих органів влади, які займаються проблемами енергозахисту та підготовкою проектів з цих питань. Це енергоменеджери, керівники агенцій розвитку та енергетичних агенцій великих місту. Серед них Київ, Дніпро, Харків, Кривий Ріг, Кам’янець-Подільський, Слов’янськ, Тернопіль, Чернівці тощо.

 

Організатори тренінгу, незважаючи на відсутність у штаті відповідних фахівців, запросили до участі і представників Світловодська.

Під час тренінгу учасникам надали теоретичні та практичні знання, які учасники закріпили під час виконання завдань у групах.

Представники фінансових установ ознайомили з умовами отримання грантів та кредитів. Учасники з увагою слухали керівників німецького банку KfW Віталія Шмеріга, EIB Бернара Семерія, Міжнародної фінансової групи, Укргазбанку Володимира Висоцького. Більшість з цих фінансових установ уже працюють з нашими містами.

 

 

З почутого. Отримати пристойний кредит реально. Так банк KfW надав солідний кредит місту Чернівці на реконструкцію водопостачання всього під 2% на тридцять років. Але для отримання фінансів потрібно зробити всього декілька невеликих кроків: ввести систему енергоменеджменту та енергомоніторингу, створити базовий кадастр скласти та затвердити Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату. Це перепустка для міжнародних фінансових установ.

 

Вадим Степанець