На щастя, цього не сталося – виконком за своїх земляків став горою. Від чого й у головного опалювальника трішки відлягло.

На черговому засіданні виконкому, яке 30 березня відбулося за головування першого заступника МГ Олени Балюк, одним із рішенням мало би стати рішення про припинення опалювального сезону 2017-18 років… 1 квітня. Так-так, саме так й озвучив цю задумку начальник УЖКГ Віктор Самоляк. Від чого виконкомівці буквально засовалися на своїх стільчиках. Це совання віце-мерка пояснила наступним чином: згідно мудрих висновків МНСівської комісії, яка відбулася за день до оцього засідання, опалювальний сезон треба закінчувати, коли середньодобова температура повітря сягне плюс 8 градусів протягом трьох діб. Так от, продовжила пані Олена, згідно метеорологічної довідки, отриманої щойно, оцих трьохдобових плюс 8 марно чекати. Коротше, навпаки – холоднеча суне на наша благословенні терени.

А тут ще й запальний урядник Микола Сопільняк, який назвавши оці всі метеопрогнози бабиними віщуваннями, закликав керуватися неухильно постановами Кабміну, де наголошується на завершені опалювального сезону не раніше 15 квітня. Крапка! Тому його припинення 1 квітня є неприпустимим і таким, що наражає світловодців на замерзання!

Потім слово було надано «винуватцеві урочистостей» - гендиректорові СП ТОВ «Світловодськпобут» Сергієві Московському. Він, зокрема, заявив, що між його підприємством і НАК «Нафтогаз України» договору на постачання газу на 1 квітня немає. Тож, якщо дозволу міськвиконкому на завершення опалювального сезону 1 квітня не буде, «Світловодськпобут» буде вимушений несанкціоновано відбирати газ у цього «Нафтогазу», який, у свою чергу, виставить «Світловодськпобутові» рахунки вже за комерційними цінами.

Та все ж урядники таки встояли у відстоюванні прав світловодців не мерзнути у своїх квартирах – оте плюс 8 протягом трьох діб перемогло!

… Вже опісля засідання Сергій Московський повідомив вашому кореспондентові, що й у нього опісля виконкомівське рішення відлягло від серця – він же прекрасно розуміє: інструкції та циркуляри аж ніяк не можуть суперечити здоровому глузду. А вихід із ситуації, що склалася, він буде шукати у понеділок, 2 квітня, коли особисто поїде до «Нафтогазу» у Київ, де буде керуватися найсвіжішою Кабмінівською Постановою про спецобов’язки, згідно яких держава дає право теплогенеруючим підприємствам, у разі чого, купувати газ для опалення не за комерційними цінами. Алілуя!

Віталій Асауленко