Як і анонсувалося, від середини березня селами Світловодського району курсує пересувний флюорограф, у якому рентген-лаборант обласного тубдиспансеру обстежує місцевих мешканців…

Вже давно не є сенсацією, що Україна, на жаль, входить до числа країн з підвищеним рівнем захворюваності на туберкульоз. І Світловодщина – не виняток. Одним із дієвих засобів запобігання цієї напасті є виявлення цього небезпечного захворювання на його ранніх стадіях, говорить заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради Тетяна Цуверкалова, яка, щойно розпочав свій рейд пересувний флюорограф Світловодщиною, навідується до кожного села, де він зупиняється. З метою упередження туберкульозу, згідно міністерського наказу, метод пересувної флюорографії вперше у нас було апробовано у 2014 році. І ось, чотири роки потому – знову… І воно того варте. Адже ж, говорить пані Тетяна, сільські мешканці, а люди похилого віку – й поготів, далеко не завжди мають змогу їхати до Світловодської ЦРЛ – спеціально обстежуватись. Ось чому це обстеження «прийшло» до них. До того ж – безкоштовно.

Розпочавши з Федірок, пересувний флюорограф, зупиняючись у кожному селі на день-два, здолав вже половину свого маршруту. Найбільшу активність, за словами заступника головлікаря, проявили мешканці Микільського й Глинська. Орієнтовно, добровільне обстеження вже пройшло близько півтори тисячі людей. А от про результати обстежень говорити щось конкретне ще зарано – після того, як пересувний флюорограф повернеться до Кропивницького, зібрана інформація буде систематизуватись і вивчатись. І лиш тоді, за місяць, будуть конкретні висновки. Але вже зрозуміло одне: виїзне обстеження сільського населення на предмет виявлення туберкульозу, як упередження його поширення, цілком себе виправдовує, підсумувала Тетяна Цуверкалова.

Віталій Асауленко