Кіровоградрибоохорона повідомляє, що з 1 квітня по 29 червня 2018 року заборонений промисловий, любительський та спортивний вилов водних біоресурсів у водоймах області, бо починається нерест. З метою збереження середовища і умов відтворення риби Управлінням видано відповідний наказ.

В ньому визначено терміни та місця, дозволені та заборонені, для вилову водних біоресурсів.

Тривалість нерестової заборони в середньому складає 10-12 тижнів. На проходження нересту головним чином впливає температура води, оскільки різні види риб нерестяться при різній температурі. У більшості видів риб нерест проходить з весни до початку літа. Даний період є дуже важливий, адже від того, наскільки успішно він пройде – залежить відтворення популяції риб у наших водоймах.

Кіровоградрибоохорона закликає всіх громадян бути максимально відповідальними та дотримуватись визначених правил рибальства під час нересту.

Довідкова інформація:

Правила лову риби під час нерестової заборони передбачають: вилов лише з берега, тільки в дозволених місцях, в межах населеного пункту, однією вудкою/донкою з одним гачком або спінінгом та з дотримання норм вилову – до 3 кг/день на людину.

Джерело: 0522.UA