Усім нам відомий вислів «Собака друг людини» не завжди відповідає дійсності. В цьому на власному досвіті все частіше переконуються світловодці. Повідомлення на цю тему часто нагадують зведення з фронту. Ось тільки декілька.

Впродовж 2013 року за медичною допомогою з приводу нападу абак звернулося 105 осіб, з них — 27 дітей. В 59-ти випадках кусали домашні улюбленці, 46 городян постраждали від бродячих тварин.

В цьому році у травматологічному відділенні Світловодської ЦРЛ побувало шестеро пацієнтів, яких покусали бродячі собакаки.

Зовсім свіжий випадок, коли на дитину біля Бризу напала та покусала зграя собак.

В світловодському сегменті Facebook піднялася справжня хвиля. Одні пропонують застосувати до чотирьолапих радикальні заходи.

«Собак треба прибрати з вулиць!!!!! В наш час всі методи добрі. самий дешевий-це насильно під загрозою розтрілу зобовязати "собакозахисників" забрати собак до власних помешкань.( хай розводять їх вдома)… Гуманність має закінчуватись там де розпочинаєтся загроза. ми ще не европа де на одну собаку виділяють коштів в рази більше чим у нас на людину. Застосувати «Хорватський сценарій»! для собак.»

Інші дотримуються протилежної думки.

«Перестрілять???!!! Що за дикість???»

«Сегодня собак пострелять разрешить, а завтра можно и по соседям которые тот не там машину поставил, а тот дверями хлопает-ВЫ КЕМ СЕБЯ ВОЗОМНИЛИ !!!!»

Активно пропонують провести стерилізацію бездомних собак.

«…єдиним вірним методом для тварин в нашій ситуації - стерилізація!»

Бездомні собаки з’являються не звідкіля. Їх одного разу вигнали з хати люди. Вони й мають відповідати за свої вчинки.

«Спочатку притягувати до відповідальності тих людей, які роблять цих тварин безпритульними!»

Загальновідомими шляхом вирішення проблеми є створення притулку для собак.

«Выделите територию для приюта, в городе тысячи людей готовые поддержать , помочь кто чем , волонтеры будут и кормить , и стерилизовать и по возможности пристраивать, вакцинировать, а главное все собаки будут в одном месте!!!»

Якщо дійсно є «тисяча людей», то думаю, що проблема буде вирішена швидко.

Світловодці пропонують активніше долучатися до вирішення проблеми громадським активістам.

«Для этого должна быть в городе специальная организация, которая решает такие вопросы на уровне текущих законов. Я не могу предложить убить собаку, если в городе больше нет альтернативы, но точно знаю, что не хотелось чтобы наши дети да и сами мы попадали в опасные ситуации, когда впереди стая бездомных собак и неизвестно что у них там происходит.»

Є й така оригінальна пропозиція.

«Собрать всех собак и вывезти за черту города (15км), то есть в ЛЕС, желательно чтобы недалеко было заброшенное строение, собаки останутся живы и здоровы, в лесах и сейчас их много живет, статья как они сами выжили в заброшенной зоне прилагается. Будут жить в дали от злобных людей, а жители города будут спокойны за себя и своих детей. Любители бездомных животных смогут их в любое удобное время посещать, подкармливать. Вероятность что они вернутся обратно низкая, ссылка на эту тему прилагается. Закон не нарушаем, я так предполагаю, но результат будет моментальный.»

Міський голова Валентин Козярчук на своїй сторінці у Facebook закликав мешканців міста прийняти участь у вирішенні нагальної проблеми.

«Враховуючи численні зауваження населення, стосовно нападу бездомних собак, проводимо відкрите опитування стосовно вирішення даного питання. Висловіть свою думку, або надайте пропозиції у вільній формі. Нам важлива ваша думка.
З повагою, прес-служба Світловодського міського голови.»

Вадим Степанець