В місцевих засобах інформації промайнула тема щодо відносин між СП ТОВ «Світловодськпобут» та КП «Карат». Зокрема, це була переможна реляція керівників Світловодськпобуту щодо повернення офісного центру по вулиці Героїв України, 94 власнику. Хочу викласти власну думку з цього приводу.

В першій декаді грудня 2017 року міський голова Валентин Козярчук запропонував мені очолити КП «Карат» в якості виконуючого обов’язки на час хвороби директора. Ситуація на підприємстві була непроста. СП ТОВ «Світловодськпобут» (далі СП) відмовлялося подавати теплову енергію до будинку по вул. Героїв України, 94, який знаходився у господарському віданні КП «Карат». Потрібно було вирішувати проблему.

Відразу зауважу, що проблема виникала між двома підприємствами, засновниками яких є міська рада.

Проблема своїм корінням йде уже в далекий, 2002 рік. Саме тоді новостворене СП купує майно, будівлю по вул. Героїв України, 94, у ДП «Олімп-ЖПК» загальну суму 180 000 грн. Сума, по тим, часам солідна, але насправді «живими» грошами ДП «Олімп-ЖПК» сплатило всього 3 000 грн. Згідно п. 4 договору «Оплата майна відбувається шляхом заліку боргів працівників ДП «Олімп-ЖПК» за наданні послуги по теплопостачанню Світловодським підприємством теплових мереж, заліку боргу ДП «Олімп-ЖПК», заліку боргу працівників ВАТ «Олімп», а також шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Продавця в порідку і в сумі, передбачених п.4.2 Договору…». Ті самі 3000 грн.

Погодьтеся, цікавий договір купівлі-продажу, де за борги працівників підприємства розраховуються майном підприємства.

Але ще більше питань до того, що власником будівлі стає СП ТОВ «Світловодськпобут», а не Світловодське підприємство теплових мереж, якому і заборгували відповідні працівники.

У червні 2006 року виконком Світловодської міської ради своїм рішенням № 581 від 8 червня надає дозвіл на оформлення СП права колективної власності на вбудоване приміщення по вул. Героїв України (Леніна), 94. СП отримує свідотство за № 234 від 14 червня 2006 року. Хочу зауважити, власність колективна.

Крім того, слід також зауважити, що будівля по вул. Героїв України, 94, вже не цілісний майновий комплекс, тому що СП проводить блискучий продаж однієї сотої вбудованого приміщення площею 66,8 кв м приватній особі за 10 382 грн.

Далі виконком Світловодської міської ради своїм рішенням № 672 від 29 травня 2008 року оформляє право власності СП на приміщення по вул. Героїв України (Леніна), 94 взамін свідотства № 234, але уже на приватну власність.

Таким чином, приміщення із колективної форми власності переходить у приватну власність.

Тепер щодо відносин між СП та Каратом.

Вони розпочинаються з «Договору про передачу у господарське відання» майна між СП та Каратом, укладеного в травні 2015 року. Його уклали тодішні керівники підприємств Дмитро Дмитришин та Володимир Білан. Договір, згідно п. 7.1, укладений «безстроково та може бути розірваний лише за згодою сторін». Одностороннє розірвання передбачається тільки в разі ліквідації підприємства, або у судовому порядку. Договір був зареєстрований в установленому порідку в реєстраційній службі Світловодська.

Щодо мети укладання договору, то тодішній Генеральний директор Дмитришин повідомив, що таким чином Карат допомагав СП готуватися до зими, рахунки якого були заблоковані. Дійсно, Карат сплачував за придбані матеріали для СП та за спожиту електроенергію. Розрахунки між підприємствами планували провести шляхом взаємозаліків. Але не склалося. Проплати за теплопостачання потрібно робити «живими» грошима. Але й це не проблема. Розрахунки можна було провести.

Восени 2016 року керівником СП стає Сергій Московський. Новий керівник СП вирішив розірвати Договір в односторонньому порідку. Директор Карату не погодився з доводами візаві. Тоді СП розпочинає діяти в інший спосіб.

На суму боргу Карату СП була нараховує пеню. В результаті борг збільшується вдвічі. Слід зауважити, що сума боргу Карата перед СП практично дорівнювала сумі боргу СП перед Каратом. При цьому, СП та його ДП, які займали кімнати в офісному центрі, категорично відмовлялися сплачувати Карату за послуги.

Втім, керівництво Карату провели власні розрахунки та прийшли до висновку, що навіть з цим боргом можна розрахуватися за умови реструктуризації боргу. Втім, СП на угоду не йшло. Почали відключати то світло, то тепло.

В листопаді 2017 року, після того, як у Світловодську державні реєстратори відмовилися реєструвати розірвання договору господарського відання, це зробив реєстратор Кіровоградського району.

Щодо занедбаного стану будівлі. Не знаю, що саме у занедбаному стані залишив Карат, але усі приміщення прибиралися працівниками останнього до останнього часу відання. Можливо, занедбаними приміщення стали після того, як СП перестали прибирати приміщення з грудня. Думаю, що орендарі підтвердять цей факт.

Про розтриньканні гроші керівниками Карату. Бажано наводити приклади щодо цього. А до керівника СП Сергія Московського є питання щодо оплати праці охоронцям. Карат це робив регулярно.

І, нарешті, ще одне питання. Для чого керівники СП уже вдруге передають будівлю у господарче відання приватній фірмі?

Вадим Степанець