У неділю, 28 січня, Світловодською міскрайонною спілкою учасників АТО спільно з ГО «Легіон Свобода» біля адмінбудівлі Світловодська було піднято червоно-чорний прапор. Про це ініціатори повідомили у Facebook.

Цю подію організатори приурочили до дня пам'яті захисників Донецького аеропорту та 100 річчя подвигу Героїв Крут.

Це вже вдруге піднімають прапор біля міськради. Перший раз прапор підняли 1 січня цього року. На черговій сесії міської ради цей факт визвав обурення у певних депутатів. Через декілька днів прапор зник.

На сьогодні можна з упевненістю стверджувати, що ставлення у мешканців міста до червоно-чорного прапору різне. Частина його не сприймає.

Історики різних часів фіксують кольори стягів, які використовували наші пращури. В козацьку добу червоно-чорний був разом з жовто-синім та малиновим.

Доба визвольних змагань сторічної давнини. Червоно-чорні кольори використовують в своїй символіці українські січові стрільці.

В 1941 році відбувся розкол ОУН. Він позначився і на символіці. Прихильники Бандери почали використовувати червоно-чорні кольори, а прихильники Мельника - синьо-жовті.

 

Червоно-чорний прапор повязують з УПА. Історики та геральдісти не мають спільної думки. Повстанці йшли в бій як під одним, так і під іншим прапором.

Сучасна Україна. Червоно-чорний прапор використовують Конгрес українських націоналістів і УНА-УНСО.

З початком бойових дій на сході країни добробати, бійці Правого сектору та й підрозділи ЗСУ піднімають на своїми позиціями як державний прапор так і червоно-чорний.

На сьогодні в багатьох міста України над державними установами вивішують обидва прапори.

В Кропивницькому на День захисника України півсотні демобілізованих та діючих бійців 17-го окремого мотопіхотного батальйону, 34-го батальйону та інших військових підрозділів встановили червоно-чорний прапор на площі Героїв Майдану та біля приміщення міської ради міста Кропивницького. В обласному центрі питання прапору розглядалося на сесії міської ради.

Червоно-чорний прапор піднятий і біля міської ради Знам’янки.

Що далі

Вадим Степанець