В Україні мають намір ввести окремий податок на викиди вуглекислого газу для об’єктів теплової генерації, які виробляють електроенергію шляхом спалювання газу, вугілля або мазуту.

Відповідний законопроект готує Державне агентство з питань енергоефективності та енергозбереження.

«У нас є екологічний податок, з структури якого ми хочемо виділити податок на вуглекислий газ – його повинні будуть платити компанії-оператори ТЕС і ТЕЦ, які спалюють викопні види палива – вугілля, нафту (нафтопродукти) і газ, – пояснив глава Держенергоефективності Сергій Савчук. – Зараз ми готуємо відповідні законодавчі зміни у Податковий і Бюджетний кодекси і цього року хочемо вийти з такою ініціативою на Кабмін та Верховну Раду».

За його словами, такий податок існує в усьому світі.

«У Польщі тепогенеруючі об’єкти платять 1 євро за тонну вуглекислого газу, – розповідає глава Держенергоефективності. – Зараз в Україні в структурі екологічного податку закладено лише 0,1 євро на тонну вуглекислого газу, який міститься в димових газах ТЕС чи ТЕЦ, але якщо ми піднімемо цей показник до рівня одного євро, то отримаємо п'ять мільярдів гривень на реалізацію енергоефективних проектів у промисловості».

Сьогодні в Україні частка теплової генерації в структурі виробництва електроенергії становить близько 35 %. У рік країна, зокрема, теплова енергетика, споживає багато вугілля – 31,3 тисячі тонн у 2016 році, газу – 28,4 мільярда кубометрів у 2017 році і нафтопродуктів – 6,8 мільйона тонн у 2016 році.

Джерело: Build portal