На Кіровоградщині підприємці створили акваферму з вирощування африканського кларієвого сома. Басейни обладнали у с. Павлиш Онуфрівського району. Господарі кажуть, що африканський сом подібний до свого українського виду, але швидше росте і не має властивого рибі аромату, а більше подібний до курятини.

Талісман фірми – кіт Неон. Він оберігає підприємство від мишей та є почесним дегустатором. Він на аквафермі із самого початку – близько двох років.

“Африканський сом, звісно, дуже схожий зі своїм побратимом українським сомом, але є і відмінності, – каже керівник фірми “Сом з Павлиша” Олександр Новохатко, – По перше, він росте дуже швидко – за півроку з малька він може досянути розміру з кілограм і більше. По-друге, в нього майже немає притаманного для нашого українського сому специфічного рибного запаху, бо якщо він вирощується у чистій воді і їсть лише корисну їжу, то в ньому немає ані шкідників, ані важких металів. Багато хто купує його для діток (бо це дієтична риба), для спортсменів (в ній багато білка)”.

За словами Олександра Новохатка, смак цього виду сома нагадує курятину і він прекрасно вписується в українські страви.
Уся рибна ферма – повністю автоматизована і побудована за принципом замкненого водопостачання. Тут вода “ходить” по колу. Із басейнів вода поступає до механічного, ультрафіолетового та біологічного фільтрів, де повністю очищується на наповнюється корисними речовинами.

Мальків теж вирощують на цій фермі. Олександр Новохатко каже, що вони, як і будь-яка малеча, потребують особливої уваги дорослих – корм для них теж спеціальний. Коли мальки досягають 100-грамового розміру, в їхній раціон включають тюльку, яку їдять дорослі.

Годується риба природним кормом – азовською тюлькою. Жодних хімікатів та стимуляторів росту на аквафермі не використовують.

У природному середовищі такі соми можуть досягати 60 кг, але у Павлиші її виловлюють розміром від 500 г до 3 кг.

Джерело: Перша електронна газета