Опалювальний сезон в Україні ще не набрав обертів,ьяк уже розпочалися проблеми в різних містах. Цього разу накрило Кропивницький.

25 листопада ВАТ «Кіровоградгаз» на своему сайті розмістив повідомлення, в якому повидомив, що «через систематичне нарощування заборгованості ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ «УНГА» та КП «Теплоенергетик» будуть відключені від газопостачання з 10:00 27 листопада 2017 року».

27 листопада ВАТ «Кіровоградгаз», всупереч розпорядженню Кабінету Міністрів України, рішенню виконавчого комітету міської ради Кропивницького про початок опалювального сезону, а також рішенням міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розпочав відключення газових котелень у Кропивницькому від постачання газу. Дуло припинення постачання газу для котелень. Без тепла залишилося 115 будинків та 7 навчальних закладів.

Міська рада Кропивницького категорично висловилася з цього приводу. Вона вважає недопустимими методи шантажу в період опалювального сезону, до яких вдалося керівництво ВАТ «Кіровоградгаз», адже міська влада тримає ситуацію з перебігом опалювального сезону під контролем, не допускає нової заборгованості, виконала всі умови НАК «Нафтогаз України» щодо реструктуризації боргу минулих періодів аж до забезпечення гарантій міського бюджету по сплаті щорічних платежів за договорами комунального підприємства, а жителі міста сплачують за теплопостачання.

Міська рада вимагає від керівництва ВАТ «Кіровоградгаз» негайно відновити постачання газу до котелень міста, і не створювати в обласному центрі надзвичайної ситуації, що межує з комунальною катастрофою.

Одночасно міськрада звернулася до Служби безпеки України, Національної поліції, органів прокуратури з метою забезпечити належну охорону газорозподільчих пунктів, недопущення відключення газу на території обласного центру та порушити кримінальні провадження проти керівників ВАТ «Кіровоградгаз» за підготовку організації диверсії у Кропивницькому.

Депутати міської ради Кропивницького залишають за собою право звернутись до Президента України та Кабінету Міністрів України з приводу загрози надзвичайної ситуації в місті Кропивницькому, внаслідок неправомірних дій керівництва ВАТ «Кіровоградгаз».

Сьогодні, 28 листопада, містяни та активісти зібралися на мітинг під будівлею ВАТ «Кіровградгаз» з вимогою ввімкнути газопостачання. Надалі зібрання перенеслося до кабінету директора – Олександра Гладкого.

Загалом, зібралися люди, у чиїх будинках відключили опалення, вчителі зі шкіл та вихователі садочків, де немає тепла, батьки дітей. Делегація вимагала від Гладкого пояснень щодо відімкнутого опалення. Також, намагалися з'ясувати, коли ж подадуть тепло.

Гладкий не надавав пояснень, посилаючись на прес-конференцію, яка буде сьогодні, о 15:00. Тоді активісти вирішили діяти – взялися виносити Олександра Гладкого на вулицю «для того, щоб він там попрацював і зрозумів, як же людям без тепла». Потім почалася сутичка, внаслідок якої розбили скло у кабінеті директора.

Для встановлення правопорядку прибула поліція яка розняла активістів та Гладкого.

А тим часом, теплопостачальні підприємства Кропивницького можуть подати в суд на "Кіровоградгаз". А суми заборгованостей, про які кажуть у "Кіровоградгазі", не відповідають дійсності.

Прес-конференції голови правління ВАТ "Кіровоградгаз" Олександр Гладкий відбулася 28 листопада. За словами Гладкого нині обласна і міська влада веде перемовини з НАК "Нафтогаз" щодо вирішення ситуації.

- Всі ми живемо в певних правових рамках. І Кіровоградгаз, і міська влада. Проблеми з відключенням склались через недосконалість законодавства у сфері комунального господарства, - каже голова правління.

За словами Гладкого їх відомство діяло по закону, і обмеження щодо відключення теплопостачання стосується лише теплових підприємств,яким не є їх підприємство, а їх відомство керується законом про ринки газу.

Основним питанням, за словами голови правління, є великі борги теплових підприємств уже в цьому сезоні, зокрема за липень і листопад.
Чому відключення відбулось саме вчора, адже конфлікт щодо боргів триває з літа, Гладкий пояснити не може, але стверджує, що відключення було не першою дією, яку вчинило їх відомство, аби вибити борги, а є і судові рішення.

Пообідді прес-служба міськради Кропивницького повідомила про початок відновлення газопостачання у відключених котельнях.

Вже запущено дві котельні із 7, як вимкнули. Зокрема, у котельні «Кіровоградтепла» на вулиці Шатила та Центральну. Наразі ведуться роботи по підключенню інших котелень.

Також, прес-службі міськради повідомили, що Андрій Райкович домовився у Києві з НАК "Нафтогаз-Укpаїна" і вони дали дозвіл на відновлення газопостачання у всіх котельнях.

На даний час ведуться роботи по відновлення газопостачання у третій котельні.

За матеріалами сайту «Гречка»