Сьогодні, на площі перед будинком виконкому, відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України.

Історія свята

Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.

За офіційною версією, 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. Якраз до цієї події і прив'язаний Указ Президента України, Л.Кучми, «Про День Державного Прапора України» № 987/2004, написана відповідна картина на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом в музеї ВРУ. Наступного дня Україна проголосила незалежність.

На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004[1]. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка№ 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів. Поточну редакцію указу опубліковано на сайті Верховної Ради України.

Сьогодні, в Світловодську

На ганку будинку міської ради відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України. В них прийняли участь міський голова Валентин Козярчук, посадовці міської ради, депутати, громадяни міста. Спортсмени прибули своїм, екологічним, транспортом.

 

 

 

Урочисту церемонію підготовили та провели актори міського Плацу культури. Пам'ять земляків, які загинули в зоні АТО вшанували хвилиною мовчання. 

 

 

Право підняти Державний Прапор України та прапор Світловодська отримали ветерани АТО.

 

Міський голова Валентин Козярчук привітав учасників урочистостей зі святом та відзначив, що наш державний прапор є справжнім символом незалежної України. З ним в бій за свободу йшли українці протягом століття, з ним зараз на сході наші солдати захищають нашу свободу.

 

Традиційно, в цей день, міський голова вручив посвідчення молодим громадянам України.

Вадим Степанець