В Олександрівському виправному центрі №104 адміністрація порушує права засуджених, вираховуючи з їх зарплатні по 70% і більше на харчування та проживання, тоді як має вираховувати не більше 20%. Така інформація поступила від одного із чоловіків, який перебуває там.

Сергій, з яким спілкувалася «Гречка» розповів про цю ситуацію і, зокрема, про бойкот, який влаштував інший засуджений – Петро.

У виправному центрі засуджені, які чесно заробляють гроші, в результаті їх не отримують. Роботодавці перераховують їх на рахунок адміністрації, а ті в свою чергу мають передавати своїм працівникам. Але у цьому ланцюжку є одне незрозуміле явище – до засуджених гроші можуть або не дійти геть, або набагато менше, ніж мало би бути.

«Люди працюють, а їм за це не платять. Адміністрація постійно вимагає за щось гроші, нам жити немає за що. Тримають нас як за рабів. Кожного місяця забирають по 1000 гривень за житло, їжу. При цьому годують неймовірно погано: часом може бути просто каша, навіть без масла», - розповів Сергій.

Така ситуація в закладі склалася вже давно. У засуджених часто виникають конфлікти з адміністрацією. Лише узимку було 5-6, кожного місяця хтось намагається здійснити втечу.

«Ми вже писали скарги, управління приїжджало, спілкувалося з нами. А потім їх відводять в бухгалтерію і показують зовсім інші цифри, ніж є насправді. А якщо відмовляєшся працювати – то лякають рапортами. Якщо їх збирається достатня кількість – тебе відправляють на «зону». Але іноді здається, що краще б вже бути там», - додав чоловік.

Сьогодні Петро, один із засуджений, влаштував з приводу цієї ситуації бойкот. Він виліз на залізну трубу та не збирається звідти злазити, поки ця ситуація з виплатами не зміниться. Зокрема, він просить собі адвоката, який би представляв його інтереси. Адміністрація вже спілкувалася з Петром та просила спуститися донизу. Проте він налаштований йти до кінця.
На трубі чоловік сидить приблизно від 11:00.

Оскільки з ним не вийшло поспілкуватися, то Сергій розповів, що змусило Петра відважитися на такі радикальні дії. Відомо, що у нього дуже хвора мати, якій не вистачає грошей на лікування. Син, який працює, не може їй допомогти, оскільки всі кошти вираховує виправний центр. І єдиний вихід, який бачить для себе засуджений – це привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Джерело Гречка