Протягом тижня працівники Світловодської ЦРЛ та друзі загиблого Любомира Оленковського в інтернеті та місцевих ЗМІ обмінювалися посланнями.

Друзі активно наполягають на тому, що в смерті Оленковського винні медпрацівники, які не надали йому належної допомоги. 20 квітня вони організували та провели мітинг, під час якого висунули свої вимоги до міської влад та медиків. Конфлікт перейшов кордони міста. На загальноукраїнських каналах «1+1» та «Інтер» пройшли відповідні сюжети.
Медики теж не пасли задніх. В інтернеті з’явилися виступи головного хірурга та лікаря, які в ту ніч булі в лікарні. Вони виклали свою точку зору на перебіг подій та захищали її.

Сьогодні, 24 квітня, об 11.00 в кабінеті заступнака міського голови з гуманітарних питань зібралася комісія, яку призначив міський голова. Але запрацювати вона змогла тільки о 15.00. Виконувач обов’язків головного лікаря Лідія Омельченко зробила заяву про те, що міська влада не має права перевіряти ЦРЛ з цього приводу. Після чотиригодинної перерви сторони, все ж, досягли згоди та комісія розпочала роботу.

Під час роботи комісія перевіряла обставини, які склалися тієї ночі, 15 квітня. Засідання пройшли у нервові обстановці. На частину питань, які ставили члени комісії в.о. головного лікаря відповідала стандартно: «Усі документи вилучила прокуратура». Втім, деякі питання все ж вдалося підняти та обговорити.

Так друзі члени комісії хотіли знати, чим регламентоване закриття відкритого доступу до санпропускника. Медики повідомили про те, що постійно відкриті в ночі двері наражають на небезпеку персонал. Але щодо документа, який би регулював це питання, то він, швидше за все, відсутній. Ірина Щербина зауважила, що вхід до санпропускника має бути однозначно доступним.

Не досягли на засідання учасники і згоди щодо того, скільки часу хлопці, які привезли потерпілого, очікували лікаря.

Дискусійним було питання щодо того, чи був живий на той час, Любомир. Згоди в цьому питанні не досягли.

Комісія зробила перерву до четверга. За цей період члени комісії мають вивчити документи, які надала ЦРЛ: положення перо відповідні структурні підрозділи. ЦРЛ має надати матеріали власного вивчення обставин події. Схоже, що внутрішнього розслідування не проводилося.

Втім, сподіваюсь, що в цьому питанні провідне слово скаже прокуратура та поліція.

Вадим Степанець

P.S. Як на мене, то поза увагою залишається найголовніша причина загибелі Любомира Оленковського – нічне життя нашої молоді. Якби тієї ночі учасники конфлікту були вдома, то…