Цього тижня в Інтернеті з’явилося повідомлення щодо штрафу, до якого засудили депутата Світловодської райради.


Прес-служба прокуратури Кіровоградської області повідомила про свою перемогу в суді.

«За принципової та послідовної позиції Знам’янської місцевої прокуратури до штрафу в розмірі 3400 грн. засуджено депутата Світловодської районної ради, голову однієї із її постійних комісій та водночас голову фермерського господарства за самовільне зайняття 24 земельних ділянок загальною площею 74 га на території Світловодського району.

Судовий розгляд справи тривав 1 рік 10 місяців, під час якого державним обвинувачем доведено, що вказаний голова фермерського господарства самовільно з метою протиправного отримання прибутку використовував вказані земельні ділянки, не маючи правовстановлюючих документів на них.

Вироком Світловодського міськрайонного суду його визнано винним за ч.1 ст.197-1 Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді штрафу. Крім того, в рамках судового розгляду частково задоволено цивільний позов про відшкодування шкоди, завданої злочинними діями, таким чином доведено принцип невідворотності покарання.

Довідково. Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 197-1 КК України, карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців».

Прокуратура не повідомляє прізвище. Втім, колеги з видання «Без купюр» зробили своє припущення.

За інформацією офіційного сайту Світловодської райради, комісій лише чотири комісії, дві з яких очолюють керівники сільгосппідприємств.

Саме постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів, приватизації, підприємництва та регуляторної політики очолює Грушка Володимир Іванович, котрий є керівником фермерського господарства “ГВІСА”.

Постійну комісію з питань агропромислового комплексу, екології та охорони природних ресурсів очолює Середа Іван Якович – керівник ТОВ “МАС-АГРО”. Однак, згідно з єдиним державним реєстром фізичних та юридичних осіб, він є лише керівником, а кінцевим бенефеціарним власником значиться особа з відомим прізвищем – Порошенко Петро Олексійович.

Інтрига щодо невідомого депутата, який прихопив собі земельки, залишається.