До Світловодського політехнічного коледжу завітали гості. В рамках дня міста Кременчука у сусідів проходить низка заходів. Серед них – відвідання міста закордонними делегаціями. Традиційно серед організаторів цих заходів КП «Кременчуцький центр міжнародних зв’язків та економічного розвитку міста «Кременчук Інвест», який очолює Андрій Мельник.

Андрій певний час жив в нашому місті, тому не забуває і нас. Польську делегацію супроводжував саме він.

До складу польської делегації увійшли почесний консул України в місті Бидгощ Президент WSG, голова Сеймика підприємців Куявсько-Приморського воєводства Кшиштоф Сікора, директор Центру Співпрацізі Сходом WSG, професор, член Ради Сеньйорів у Польщі Цезар Коспеляк та Президент кластера «Економіка. Наука. Медицина» Георгій Рутковски. Всі вони представники Університету економіки, який є найбільшим некомерційним приватним вищим навчальним закладом, розташованим у північній частині Польщі. Університет має програми по 21 освітньому напряму та готує спеціалістів по 80 спеціальностям. В закладі навчається 7 тис студентів. Університет має 9 факультетів (філій) в різних містах Польщі.

Гості оглянули коледж та поспілкувалися з активом коледжу. Спілкування було цікавим. Воно підтвердили моє переконання в тому, що освіта відіграє провідну роль розвитку країни. Гості повідомили, що ще років 20-15 назад поляки жили гірше ніж українці. Але у поляків був оптимізм.

«Немає оптимізму – є проблема» Кшиштоф Сікора

Сьогодні університет Битгоща – це центр наукового прогресу. Він ініціює велику кількість цікавих програм, які реалізуються не тільки на університетському, а й на міському рівні. Саме на основі університетського проекту був створений найбільший та найкращий музей фотографії Польщі. Він став не тільки культурним об’єктом. Це ще й науковий центр. Інший проект, сонячний трамвай, зараз реалізується коштами міської ради та університету. Це річковий трамвай, який буде курсувати містом.

Пан Кшиштоф, а саме він був спікером, порадив політехнічному коледжу теж бути активним. Зокрема, запропонував запровадити Університет третього віку. Це навчання для активних пенсіонерів, яке надасть можливість не відстати від молоді в сучасному комп’ютеризованому світі. Як на мене, то це актуально.

Цікавим є вислів Кшиштофа Сікори:

«Раджу вам дотримуватися принципу «Підглядайте у сусідів»

Суть його – в перейманні досвіду у сусідів. Як тут не пригадати «Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь… ».

Гості повідомили про плани співробітництва з Кременчуком. В місті планується створення суперсучасної лабораторії з проведення медичних аналізів. За твердженням гостей, вона буде кращою за столичні. А ще в планах – створення факультету університету. Готові співпрацювати польські освітяни із Світловодськом.

Вадим Степанець