В п’ятницю завершився відкритий молодіжний дебатний турнір, який організував та провів Клуб «Толерантність» Світловодського політехнічного коледжу.

Як ми уже повідомляли, в середу пройшли чвертьфінал та полуфінал дебатного турніру. У фінал вийшли команди «Варфоломіївська ніч» та «Градієнт». І ось фінал.

Провести його організатори вирішили поєднав методики Карла Поппера та Оксфордських дебатів. Змагалися дві команди по три спікера. Питання командам могли задавати не тільки суперники, а й глядачі. Переможця двобію визначило не жури, як це робили за методикою Поппера, а глядачі, приймаючи сторону тієї чи іншої команди за Оксфордською методикою.

На початку фінального поєдинку провели жеребкування з вибору теми дебатів. Цю місію доручили голові Громадської ради Михайлу Касьянову. Жереб обрав тему «Чи є цивільна непокора формою протесту?»

І от дебати розпочалися! Скажу відверто. Студенти були на висоті. Одні доводили, що непокора – це форма протесту, інші доводили протилежне. В якийсь момент спіймав себе на думці, що саму хочеться подискутувати.

 

 

 

Цього разу команда «Градієнт» була, на думку глядачів більш переконливою. Вона і стала переможницею.
А потім були нагороди. Їх отримали майже всі учасники.

 

 

Наприкінці студенти коледжу кинули виклик громадським активістам, владі, депутатам та всім інтелектуалам міста. Сподіваюся, що це виклик буде прийнятий.

 

Вадим Степанець