Сьогодні ми поспілкувалися з директором Світловодського політехнічного коледжу КНТУ Ігорем Петровим. Він розповів про те, як живе єдиний виш в місті.

Рік був тривожним. Як відомо, попередній уряд хотів свого часу перевести фінансування коледжів на міський бюджет. Як показав експеримент з ПТУ, процес болісний. На щастя, цього не відбулося.

Зараз, наразі, в системі вищої освіти відбуваються реформи. Відбулися зміни у назвах спеціальностей. Деякі об’єдналися, деякі розділилися, а деякі змінили назву. Більше з цього приводу можна віднайти на сайті СПК та безпосередньо в закладі.
За коледжем залишилося право готувати молодших спеціалістів. Згодом, коледж буде готувати молодших бакалаврів та бакалаврів. Вища освіта в Україні супенева. Це означає, що випускники коледжу, першої ступеню вищої освіти, мають право поступати по закінченню навчання до університету на старший курс – другий або третій.

Коледж уже подав заявку на підготовку спеціалістів за рахунок держбюджету. Результати будуть відомі після 20 червня. Втім, директор сподівається, що усе буде на рівні минулого року.

Ігор Петров із задоволенням розповів мені про те, що в цьому році збільшилася кількість «покупців» на випускників. Серед них традиційно банківські установи міста та області, ВАТ «Олімп» тощо. Але порадувало те, що в цьому році подали замовлення підприємство із Запоріжжя, яке займається випуском електроприладів, Кіровоградське відділення «Укртелеком», «Перша приватна броварня» зі Львова, Глобинський м’ясокомбінат.

З нового в коледже – це ще одна спеціальність та можливість навчатися дистанційно. Останнє розраховано на людей з особливими потребами, та тих, хто не має часу на сесії. Уже зараз до такої форми навчання проявляють зацікавленість військовослужбовці.

Останнім часом Світловодський політехнічний коледж відзначився серед молоді міста новим молодіжним проектам. Наш сайт розповідав про Оксфордські дебати, які проводилися в закладі, але про це в нашій наступній публікації.

Вадим Степанець