С такою назвою вчора відбувся круглий стіл у нашому коледжі. Участь у круглому столі взяли випускники коледжу, служба зайнятості, представники ЗМІ та господарі.

На початку студенти презентували вищий навчальний заклад. Потім слово взяв заступник директора Олександр Гуршал.

 

Світловодський політехнічний коледж було перетворено з технікуму наказом Міністерства освіти і науки України № 999 від 04.11.2008 року. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 329 від 22.03.2012 р. коледж ввійшов і діє в складі Кіровоградського національного технічного університету як відокремлений структурний підрозділ. Навчальна структура навчального закладу передбачає два відділення (політехнічне та технолого-економічне) і сім циклових комісій.

Нині наш заклад надає освітні послуги, пов’язані з одержанням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста - ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АЕ № 636817 від 19.06.2015 р., видана на підставі рішення ДАК від 28.05.2015р., протокол № 116 (наказ МОН України від 10.06.2015р. № 1415л). Відповідно до ліцензії проводиться підготовка молодших спеціалістів з семи спеціальностей за денною формою навчання та з однієї - за заочною.

Згідно навчальних планів СПК КНТУ студенти, під час навчальних практик, отримують і робітничі професії, а саме:
- монтажник радіоелектронних апаратів і приладів 2-3 розряду;
- регулювальник радіоелектронних апаратів і приладів 2-3 розряду;
- токар 2-3 розряду;
- фрезерувальник 2-3 розряду.

В 2014 році було впроваджену нову спеціальність: «Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд» нова назва «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Студенти цієї спеціальності разом із кваліфікацією технік-електрик отримають робітничу професію «Електромонтер з обслуговування і ремонту електроустаткування» 2-3 розряду.

Комісією з відбору навчальних закладів щодо організації професійного навчання зареєстрованих безробітних прийнято рішення про прийняття пропозицій Світловодського політехнічного коледжу про підготовку спеціалістів за такими напрямами:
1. Інформаційно-комунікаційні технології
2. Інформаційні системи обліку
3. Бухгалтерський облік за національними стандартами
4. Сучасні технології бухгалтерського обліку та фінансової звітності
5. Основи підприємницької діяльності
6. Підприємець-початківець.

В коледжі організовані і постійно діють курси з підготовки:
1. Операторів комп’ютерного набору
2. Електриків
3. З основ підприємницької діяльності
4. Підприємець-початківець
5. З забезпечення ведення бухгалтерського обліку з використанням 1–С Бухгалтерія.

Серед проблем закладу були названі такі. Адміністрацією навчального закладу був проведений комплексний аналіз динаміки чисельності жителів міста та району та динаміки чисельності випускників 9 і 11 класів на останні кілька років. Аналіз підтвердив продовження негативної динаміки скорочення чисельності населення в місті та районі. Населення міста за останні п’ять років зменшилось на 4,8%, району на 13,7%. відповідно, зменшилась і кількість випускників 9 класів (на 4,0%).

Серед новацій в коледжі – впровадження дистанційної форми навчання. Вона буде в нагоді людям з обмеженими можливостями та військовослужбовцям за контрактом.
Під час спілкування виступили випускники коледжу. Зокрема керуюча Світловодського відділення Ощадбанку ОленаАдамович подякувала викладачив за знання які вони надають студентам. 

 

Керівник Світловодського центру зайнятості Ілля Домбровський розповів про давні партнерські стосунки Центру та коледжу. Він повідомив, що випускники коледжу користуються попитом на ринку праці.

Заклад чекає майбутніх студентів. З умовами вступу до Світловодського політехнічного коледжу можна познайомитися як в самому закладі, так і на сайт закладуі.

Вадим Степанець