Для абітурієнтів-медиків змінили конкурсні предмети для вступу на 2019 рік. Абітурієнти крім обов'язкових складатимуть також зовнішнє незалежне оцінювання з математики або фізики на вибір.

«Прохідний бал в 150 балів ЗНО для другого і третього предметів для медицини, педіатрії та стоматології залишається. Позиція міністерства незмінна. У 2019 вводиться мінімальний конкурсний бал - 130 для другого, третього сертифікатів для фармації і промислової фармації », - каже заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

За його словами, МОЗ спільно з Міністерством освіти і науки змінили конкурсні предмети для вступу до медичних університетів.

«Перший предмет залишається українська мова. Другий - на вибір біологія або хімія. Новинка третій предмет - на вибір фізика або математика. Рівень підготовки майбутнього лікаря з математики свідчить і про здатність вчитися, і аналітично мислити, і приймати рішення. В одній з країн «Великої сімки» та розвиненій європейській країні неможливо стати лікарем, не складаючи іспити з математики або фізики », - додав він.

Джерело: Newformat