Відбулися випуски 9-х класів в загальноосвітніх школах. Тепер випускники стоять перед вибором - навчатися далі в школах, чи піти навчатися в коледж чи ПТУ. Про особливості вступу в до коледжів ми поспілкувалися з директором Світловодського політехнічного коледжу Ігорем Петровим.

Вадим Степанець: Які в поточному році відбулися зміни в умовах прийому до вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

Ігор Петров: Суттєвих, стратегічних змін в умовах прийому в 2017 році не відбулося. Так само, як і було раніш, на базі 11 ти класів приймаються на навчання абітурієнти за результатами ЗНО, на базі ПТУ – за професійними і творчими випробуваннями, а на базі класів – за результатами вступних іспитів. Подавати документи для випускників 9-х та 10-х класів слід на паперових носіях, а для випускників 11-х – в електронному вигляді. Є пільги для вступу для широкого кола абітурієнтів. Втім, є і деякі технічні уточнення та пояснення.

Так, зокрема,

- не допускається одночасне навчання за двома спеціальностями за кошти бюджету;

- термін прийому документів змінився і скоротився. Так в 2017 році слід подавати документи для вступу в коледжі з 01 по (18-00) 14 липня (!!!).

І саме головне, Міністерство освіти роз’яснює, що до документів, що посвідчує особу свідоцтво про народження не відноситься. Отже, майбутнім абітурієнтам, що досягли 14 річчя слід потурбуватися заздалегідь і отримати паспорт (Іd – картку) аби не мати клопоту під час вступу.